Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Corelli Music siirdub Tallinna tornidesse

Verbarium
Verbarium Autor/allikas: Rene Jakobson

Corelli Music alustab neljapäeval festivali Tallinna tornid 2016 legendaarses teletornis, tähistades Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 25. aastapäeva.

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmis alguse saanud agentuuri Corelli Music väga erilaadne festival Tallinna tornid toimub sel aastal 25.- 27. augustil. Festival tutvustab linna kuulsat ja täienenud "kilukarbisiluetti" ajaloolisest vaatenurgast eri ajastute muusika kaudu.

Ühe olulise märgina tähistab festival Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 25. aastapäeva. Festivali avakontsert "Tahaks tänu laulda maale hallile" 25. augusti õhtul toob legendaarsesse teletorni unikaalse kava Maarjamaa eri aegade loovisikute muusika ja poeesiaga. Ansambel Verbarium esitab laule, mis on loodud Kersti Merilaasi ja August Sanga tekstidele. Tallinna teletorn on Põhja-Euroopa kõrgeim omasuguste seas ning mängis olulist rolli 25 aastat tagasi Eesti taasiseseisvumisel. Kava pealkiri pärineb laulust "Rukkilill" (Mingo Rajandi/Kersti Merilaas), mida saab samuti kuulda teletorni kontserdil.

Paar aastat tagasi tähistati poeetidepaari August Sanga ja Kersti Merilaasi sajandat sünniaastapäeva ning selleks puhuks paluti Mingo Rajandil kirjutada nende luulele uut muusikat. Sellest tellimusest sündiski ansambel Verbarium. 2015. aastal tuli välja ansambli esimene album "Vana tarkus", kus lisaks Rajandi loomingule leiab ka teiste ansambliliikmete muusikat. Ansambli Verbarium muusikas on tekst alati esiplaanil, kuid toetub kirevatele rütmimustritele ning ansambli kõla saab inspiratsiooni nii maailmamuusikast, Eesti rahvalaulust kui ka rokkmuusikast.

Festival jätkub 26. augustil kinos Artis, kust avaneb vaade endise Sakala keskuse ehk "Karla katedraali" nurgatornile.

Kontserdil "Filmimuusika kullafond" kõlab Liisi Koiksoni ja Raivo Tafenau bändi esituses Eesti ja maailma filmimuusika paremik läbi aegade, pakkudes ohtralt äratundmisrõõmu ja ka üllatusi. Kavas on laulud filmidest "The Godfather", "Dirty Dancing", "Pretty Woman", "Siin me oleme", "Nukitsamees", James Bondi filmid jm.

Viimane festivali kontsert on 27. augusti hilisõhtul uusklassitsistliku fassaadiga ja kahe massiivse torniga Peeter-Pauli katedraalis vanalinna südames. Mari Järvi pakub orelil kauni öökontserdi "Veni Creator Spiritus", kus kõlavad teosed on kirjutanud Cavazzoni, Caccini, Marchand, Nivers, Händel, Liszt, Tobias jt. "Veni Creator Spiritus" on üks vanimaid kiriklikke hümne, mille arvatavalt on kirjutanud Rabanus Maurus 9. sajandil. Seda kasutatakse väga palju roomakatoliku talituste pidulikel puhkudel, aga ka näiteks uue paavsti või piiskoppide pühitsemisel, kuningate kroonimisel jne. Seetõttu sobib see väga hästi pealkirjaks katoliku kirikus toimuvale orelikontserdile sumedas suveõhtus.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: