Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keiu Virro Draama teatrifestivalist: väliskülalistele festival praegusel kujul eriti ei sobi

Foto: Pressimaterjalid

11. septembril lõppes Draama teatrifestival, mis koondas nädalaks Tartusse Eesti teatriaasta paremiku. Teatrikriitik Keiu Virro vahendas "Vikerhommikus" muljeid seekordsest festivalist.

Teatrikriitik Keiu Virro kinnitas "Vikerhommikus", et temal oli Draama festivalist üpris kastistatud arusaam. "Festivalil esitletud uuringust selgus, et vaid 20% Eesti elanikest teab sellest üritusest," ütles Virru ja lisas, et festivali eesmärk ongi aastatega justkui segaseks jäänud. "Sel aastal oli samuti keeruline aru saada, mis täpselt kontseptsioon oli, kuna oli vaheaasta - alates 2017. aastast läheb aga Draama festival uue kavaga lahti," selgitas ta. "Sel korral tundus mulle, et üritati võimalikult palju teatriauhindade laureaate ära mahutada - mulle ajakirjanikuna meeldiks, et oleks selgem kontseptsioon, aga kui ma mõtlen Tartu publiku peale, siis neile ongi hea näha lavastusi, mida nad muidu ei näe."

Välismaistel teatrihuvilistel ning -kriitikutel oli sel aastal Draama festivalil ilmselt pigem raske, kuna enamikel sõnalavastustel puudus tõlge. "Ma arvan, et väliskülalisele ei ole festival praegusel kujul väga hea - nagu ma aga aru sain, siis alates 2017. aastast alates on üks osa festivalist suunatud just väliskülalistele, et tutvustada ekspordipotentsiaaliga lavastusi," tõdes teatrikriitik.

Isiklikult peab Keiu Virro Draama teatrifestivali heaks võimaluseks vaadata ära need lavastused, mis möödunud hooajal nägemata jäid. "Sel aastal oli minu jaoks lemmik Von Krahli "Paradiis", mis lõi uudse õhkkonnaga ning üllatas uudse näitlejaseltskonnaga," tõdes Virro ja lisas, et Mart Kangrot ei kujutanud ta sellises kontekstis üldse ette.

Uuest teatrihooajast ootab Keiu Virro eriti Lavakunstikooli õpilaste töid. "Von Krahlis on tulemas praeguse Lavakunstikooli tudengite kaks lavastust - ühe lavastajaks on Mart Koldits ning teisel Mart Kangro," mainis ta ja lisas, et samamoodi lavastab Rakvere teatris Üllar Saaremäe Viljandi Kultuuriakadeemia tudengitele "Thyl Ulenspiegeli".

Samal ajal pakub Virrole huvi ka Jürgen Rooste "Sugu: M" Vabal Laval. "Kui laval saavad kohtuvad Ivar Sild, Jürgen Rooste ning Kaur Riismaa , siis ei tea keegi, mis täpselt saama hakkab - see võib olla kas väga halb või väga hea, aga mõlemal juhul on see ikkagi piisavalt huvitav, et seda vaatama minna."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Vikerhommik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: