Koolon. Margus Kasterpalu: rusikas taskus ringi käia on energia raiskamine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi/ ERR

Hooaja esimeses "Koolonis" tegi Erni Kask juttu lavastaja ning pikaaegse DRAAMA peakorraldaja Margus Kasterpaluga.

Erni Kask juhtis vestluse kiirelt poliitilisele tasandile.

Kasterpalu rääkis, et on vaadetelt pigem konservatiivne. "Ma ei tea, kas ma poliitiliselt isegi konservatiiv olen, aga selline alalhoidlikkus, kui see on konservatiivsuse eestikeelne vaste, on mulle omane küll," ütles ta.

Kommenteerides seda, kuidas Kasterpalu suhestub inimestega, kes on vaadetelt tema vastandid, ütles lavastaja nii: "See käib vist talupojatarkuse juurde, et rusikas taskus ringi käia on energia raiskamine. Ei ole vajadust võtta mingeid aktiivseid positsioone ükskõik millise teistsuguse suhtes. Ma arvan, et olen üsna tolerantne."

Kasterpalu ütles, et oma Saueaugu talu õue peale ta 20 pagulast elama võtta pigem ei tahaks, sest oma kultuuriruum on talle väga tähtis.

"Ma püüan uskuda, et inimesed on oma põhiolemuselt head. See tähendab seda, et ei ole mõistlik elada pidevas kaitses ja olla ümbritseva suhtes umbusklik, vaid võtta see hoiak siis, kui on vaja," lisas Kasterpalu ja oli üllatunud, et ta nii veendunud konservatiivi mulje on jätnud.

Edasi läks jutt aga juba kitsamalt teatrikunsti peale.

Küsimused Erni Kask
Kaamera, montaaž: Siim Lõvi (ERR)
Täname: Maarja Mänd, Ivar Põllu, Taavi "Miisu" Varm, Andres Keil, Kennet Käos
Salvestatud Tartus Sisevete Saatkonnas varasügisel 2016

ERR, nu.unioon ja
teatrifestival
DRAAMA 2016

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: