Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Paide linn ja EMTA lavakunstikool panid aluse Paide Linnateatri loomisele

{{1474953612000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Paide linn ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikool sõlmisid 27. septembril Paide kultuurikeskuses koostööleppe, mille kaugemaks eesmärgiks on Paide Linnateatri asutamine.

Leppe allkirjasid EMTA lavakunstikooli juhataja Lembit Peterson ja Paide linnapea Siret Pihelgas.

Koostööleppe järgi esitab lavakunstikool oma lõpulavastusi, eksamitöid ja teisi tudengiprojekte külalisetendustel Paide kultuurikeskuses. Suurema plaanina paneb lepe sümboolse nurgakivi Paide teatrile. Lavakooli 28. lennu tudengid asuvad tööle selle nimel, et avada hooajal 2018/2019 Paide Linnateater, mis hakkab korraldama teatritegevust ja kultuurielu. Tulevaste teatritegijate toetuseks panevad Paide ettevõtjad käesoleva aasta sügisest välja stipendiumi.

Lembit Peterson polnud kommentaaris "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudistele nõus nendega, kes leiavad, et teatrite turg on täis ja seal pole kohta Paide Linnateatrile. Ta vaimustus Paide kultuurikeskuse pöördalavaga teatrisaalist ja muudest võimalustest.

"Esiteks on see õpilastele suurepärane võimalus praktiseerida suurel laval, tuua siin välja oma diplomilavastusi. Ja üks perspektiiv on selles, et kui siia tekib nüüd linnateater, mille juhtideks on lavakunstikateedri lõpetajad, siis nad oskavad seostada seda tegevust, mis lavakunstikateedris toimub, kõige sellega, mis Paide kultuurielus on," arvas ta.

Tulevane lavastaja Jan Teevet on üks neid noori, kes peab Paide Linnateatri visiooni välja töötama ja seejärel teatri ka käima tõmbama.

"See on eelkõige mäng, mis võiks kesta esimeste plaanide järgi kolm aastat, millel on hetkel täiesti lahtised reeglid. Ja siis me hakkamegi proovima, millised reeglid on vaja paika seada selleks, et Paides saaks teatrit teha," kommenteeris ta.

Teatri loomise leping loodetakse allkirjastada märtsis 2017. Paide Linnateatri loomisele aitab nõu ja jõuga kaasa Rahvusooper Estonia.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: