Koolon. Gabriela Liivamägi: asjad ei ole piltide peal ilusamad kui reaalsuses ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Hooaja neljandas "Koolonis", mis lõpetab Draama festivalil toimunud avalike lindistuste sarja, kohtus Erni Kask kunstniku ja fotograafi Gabriela Liivamägiga.

Fotograaf Gabriela Liivamägi tõdes "Koolonis", et asjad ei ole piltide peal ilusamad kui reaalsuses. "Mulle on öeldud mõne lavastuse puhul, et sa teed liiga ilusad pilte, kuigi lavastus ei ole seda väärt," ütles Liivamägi ja kinnitas, et ta ei suuda väljendada seda ilu, mis on laval. "Pilt võib olla hästi vormistatud, terav ning seal võib emotsioon sees olla, aga neid dimensioone on lihtsalt nii palju." Samas nentis fotograaf, et vahel ta ehk tõepoolest proovib asju pildil ilusamaks teha, kuigi ilu ei ole tema põhiliseks eesmärgiks fotograafia puhul.

"Maailmas on tõesti väga palju pilte ning kuigi pildistatakse palju ning infot tekib meeletutes kogustes, siis mind üllatab, et inimesed ei harju ikkagi pildistamisega ära," ütles Gabriela Liivamägi ja tõdes, et enda töö abil on ta mõistnud, et enamik inimesi ei tunne end kaamera ees mugavalt. "Mõnes mõttes on aga hea, et inimestele on antud võimalus jäädvustada oma maailma ja ma arvan, et iga pildi tegemine õpetab inimest veidikene, kuna tahaks ju alati veel paremini teha."

Küsimused: Erni Kask
Kaamera, montaaž: Siim Lõvi (ERR)
Täname: Maarja Mänd, Ivar Põllu, Helgur Rosental

ERR, nu.unioon ja teatrifestival Draama 2016

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: