Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sõltumatu Tantsu Lava alustab avatud salongiõhtutega

Sveta Grigorjeva ja Jürgen Rooste
Sveta Grigorjeva ja Jürgen Rooste Autor/allikas: Eva Lobotkin

20. oktoobril toimub Sõltumatu Tantsu Laval esimene uuenenud Greenfield. Tegijate sõnul on see salongne õhtu, kus erinevate vahendite maailmadest pärit kunstnikud saavad üksteisele oma töid näidata ja noid pärast koos mõnusalt arutada. Esimene tutvumisõhtu toimub tänavu koostöös kaasaegse muusika festivaliga Afekt.

Avatud Greenfieldid hakkavad toimuma iga kuu ning sinna on oodatud kõikvõimalike erialade kunstnikud.

"Kus on see koht, kus tantsijad ja koreograafid saaks teada, mida teevad praegu Eesti kaasaegsed muusikud, näiteks noored improvisatsiooni- või elektroonilise muusika erialalt? Või kus näeksid üksteist performance-kunstnikud ja peast põrunud lavapoeedid? Kas teatraalid ikka lähevad seda uut ja segast vaatama, mis meil toimub," küsivad Greenfieldi korraldajad Jürgen Rooste ja Sveta Grigorjeva ja vastavad ise: "Üksikisiku tasandil kindlasti, noid on, keda tõesti huvitab, kes igal pool käivad. Aga muidu pole ju aega ja mahti ja oma südamearmastus, oma kunst või kool võtab kõik . Samas on põnev, kui nood erinevad ringid päriselt kokku saavad ja omakeskis midagi ette võtavad. See sidusus on meil habras, eriti Eesti-suuruse moodustise kohta."

Eesmärgiks on muuta Greenfield lähiaastail kunstnike kohtumiste salongiks ja loomeinkubaatoriks, mis seob inimesi, kes muidu omavahel äkki ei trehvakski.

Et see pole galaõhtu, siis maksimaalne pikkus igale etteastele on maksimaalselt 10 minutit, rõhutavad Grigorjeva ja Rooste. Kes osaleda soovivad, andku märku [email protected].

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: