LUX filmiauhinna võitis Maren Ade film "Toni Erdmann" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Toni Erdmann" Autor/allikas: Kaader filmist

Kolmapäeval toimunud auhinnatseremoonial kuulutas Euroopa parlamendi president Martin Schulz välja selle aasta LUX filmiauhinna võitja, milleks on Saksamaa, Austria ja Rumeenia filmigrupi koostöös valminud film "Toni Erdmann".

Parlamendi president Schulz soovis õnne kõigile kolmele finalistile, sealhulgas võidufilmi režissöörile Maren Adele ja tema meeskonnale ning ütles: “Edastan oma õnnesoovid sel aastal võitjaks valitud filmi “Toni Erdmann” meeskonnale. Film, mis on kombinatsioon mustast komöödiast ja humoorikast draamast ning räägib, kuidas perekonnasuhted muutuvad ja meid mõjutavad vananevas ja konkureerimist täis ühiskonnas. Film ei paku lihtsaid vastuseid, vaid kutsub meid üles otsima ja leidma seda, mida tuleb kaitsta ja hoida.”

Teiste finalistidena kandideerisid filmiauhinnale Leyla Bouzidi „Silmi avades“ (”À Peine J´ouvre les Yeux") ja Claude Barrase "Minu elu Tsukiinina" (”Ma Vie de Courgette”). Euroopa Parlament katab finaali jõudnud kolme filmi subtiitrite tõlkimise kulud Euroopa Liidu 24 ametlikku keelde. Saadikute häälte alusel selguv võidufilm kohandatakse sobivaks vaegnägijatele ja -kuuljatele. Samuti toetab parlament filmi rahvusvahelist levitamist.

Filmiauhinna LUX eesmärgiks on Euroopa kino populariseerimine, filmide leviku toetamine ning väärtustele keskenduva Euroopa-ülese debati arendamine. Kolme finaali jõudnud filmi näidatakse LUX filmipäevadel 28 ELi liikmesriigis septembrist detsembrini.

Vaata filmi "Toni Erdmann" treilerit:

Toimetaja: Kaspar VIilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: