Sven Grünberg: kõige värskem noot sai valmis täna hommikul ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

Neljapäeval 60. sünnipäeva tähistanud helilooja Sven Grünberg annab sel puhul kolm autorikontserti: Pärnus, Tallinnas ja Tartus. Grünberg on kirjutanud aastatega nii palju muusikat, et kontserti kokku panna poleks mingi mure. Helilooja tõdes, et tahtis sünnipäevakontserdiks võimalikult palju uusi asju kirjutada ja nii jõudis viimane noot paberile neljapäeva hommmikul.

Kontsert kannab nime "Autoportreed". Helilooja jutu järgi koostas ta kava põhimõttel, et oleks nii vanemaid kui uuemaid asju, sest mis autoportree see muidu oleks, vahendasid "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudised.

"Kõige vanem teos, mis siin kontserdil kõlab, on kirjutatud juba aastal 1975 ja kõige uuem on nüüd alles saanud valmis. Ma tahaks siinkohal ka väga tänada muusikuid, kes on tõesti suure entusiasmiga ja suure mõistmisega suhtunud sellesse, et kõige värskem noot sai valmis veel täna hommikul," kommenteeris Grünberg.

Grünbergi mahukast loomingust on ühe kontserdiga võimatu ülevaadet saada. Ainuüksi filmimuusikat on ta loonud rohkem kui sajale filmile.

Neljapäeval oli Grünbergi kontsert Pärnu kontserdimajas, laupäeval on "Autoportreed" Estonias ja pühapäeval Vanemuise kontserdimajas.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: