Koolon. Hannaliisa Uusma: muusika kõneleb vahel rohkem kui verbaalne tekst ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: kaader videost

Seekordses "Koolonis" vestles Erni Kask muusikasotsioloog Hannaliisa Uusmaga, kes tegeleb oma uurimistöö raames naiselikkuse ja mehelikkusega muusikas.

Ka muusikuna tegev Uusma ütles, et muusikasotsioloogia aitab muusika kaudu jõuda ühiskonna seletamisel põnevate tõlgendusteni.

"Muusika kõneleb vahel palju rohkem kui näiteks mingisugune verbaalne tekst," sõnas ta. Uusma juhatas muusikasotsioloogiani tema juhendaja Sofia Joons.

Uusma magistritöö oli feminiinsuse konstrueerimisest Eesti popmuusika maastikul ning nüüd uurib ta Eesti näitel postsovietlikke mehelikkuseid muusikas.

"Ma tegelesin päris palju ka enesereflektsiooniga. Tegelikult need küsimused ja huvi naiselikkuse suhtes muusikas tekkis ikkagi enda kogemuse pealt. Tekkis küsimus, et miks Eesti peavoolu popmuusikas ei ole ühtegi naisinstrumentalisti, või saab need siis ühe käe pooltel sõrmedel kokku lugeda," rääkis Uusma.

Küsimused: Erni Kask
Kaamera, montaaž: Siim Lõvi (ERR)
Tänu: kohvik Kohalik Uues Maailmas
Salvestatud Tallinnas, varatalvel 2016
ERR ja nu.unioon

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: