Rao Heidmets viib nukufilmide fantaasiamaailma Pärnusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Animafilmide lavastaja ja kunstnik Rao Heidmets avab oma fantaasiamaailma juubelinäitusega Pärnu muuseumis. Heidmets on lavastanud üle kahekümne animafilmi ja pälvinud mainekaid rahvusvahelisi auhindu.

"Rao Heidmetsa animamaailm" on interaktiivne näitus, mille juured on animatsioonis, vahendas "Aktuaalne kaamera". Näitusel on pilte, objekte ja installatsioone nii tehtud kui veel tegemata filmidest. Pärnus sündinud ja kasvanud Heidmets oli algul üllatunud, kui talle tehti ettepanek oma 60. sünnipäeva näitusega tähistada. Näituse kuraator Tiit Kask kinnitas aga, et kui nad vaatasid need ruumid koos üle ja arutasid, kuidas see asi võiks välja näha, siis leidis Heidmets, et oleks päris põnev vaadata tagasi enam kui 35-aastasele loominguteele.

Rao Heidmets ütles, et näituse tegemisel oli kõige raskem see, et kui film valmis saab, lähevad dekoratsioonuid prügimäele. Mõni nukk on siiski säilinud, neid on ta hoidnud ja endaga ühest kohast teise kolides kaasa tassinud. "Nüüd siis õnnestus nad kuidagi välja panna ja eksponeerida, mis on äärmiselt hea. Mulle tegelikult see nukufilminurk meeldib," ütles filmitegija ja selgitas, et tänu sellele sai Tallinnast Pärnu tuua eheda nukufilminurga, nii nagu ta paviljonis on. "Lastel silmad säravad, kui nad meil Nukufilmis ekskursioonil käivad ja näevad, kuidas see asi tegelikult koha peal püsti on pandud ja kuidas seda tehakse."

Näitus on avatud kolm kuud ja see aeg kulub näituse vaatamise kõrval ka paljudele õpitubadele. "Rao Heidmetsa animamaailm" lõpeb tuleva aasta märtsi esimesel nädalal väikese animafestivaliga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: