Lugemiselamus. "Vihm" lummab ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Uus raamat

Toomas Raudam

"Vihm" (Eesti Keele Sihtasutus)

Esimene lugu "Vihmapiisk Marie" tekitab segadust ja küsimuse, et kuidas seda nüüd lugeda. Maailm, mida kirjeldatakse sunnib kohe mõtlema, sest kujutatus on mingi nihestus. Toomas Raudami kirjutamisoskus viib ka tumedatel teemadel paradoksaalselt lugeja optimistlikele mõtetele. Tavaline reaktsioon raamatus tegutsevatele tegelastele, kelle seas on mõrvar ja vägistaja, oleks eemale tõukumine.

Raamat koosneb üheteistkümnest novellist, aga lugeda tasub seda nagu romaani, sest iga järgmine lugu toetub eelmises jutus avatud fantaasiatele. Novell "Kirjanduslik autobiograafia" raamatu keskel algab sõnadega "Iga sõna taga on peidus vähemalt üks lugu". See tõdemus annab väikse suunise, kuidas seda raamatut lugeda.

Nagu tegelased, on ka sõnad krõbedad. Viimaseks lugemiseks on pöörane näidend "Hull rüütel Aario", milles lisaks nimiosalisele, kes on Saaremaalt pärit seikleja, löövad kaasa Isadora Duncan, Lev Trotski ja Lenin. Hea õnne korral pidavat see suvel ka lavastuseks saama.

Lugedes kogu selle "roppuse" läbi, avastad endas helgema poole ja see lummab, muudab paremaks.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: