Ladyfest: feminismi ajalugu, punk, kiilakas naine, rattahooldus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Ladyfest

Seitsmenda Ladyfesti eesmärk on tuua kokku inimesed, keda huvitab feminism, inimõigused, vähemuste hääled ja aktivistlik isetegemiserõõm.

Naistepäeval algava rahvusvahelise kultuuripeo kavva kuuluvad kontserdid, peod, näitused, töötoad, loengud ja filmiõhtud Tallinnas. Peamised ürituste toimumiskohad on Kultuuriklubi Kelm, Sotsiaalkeskus Ülase 12 ja artist-run-space Kraam.

Sel aastal keskendub Ladyfest kogukondade kokkutoomisele ja innustamisele. Tähelepanu pööratakse kohaliku feminismi ajaloole ja arutatakse hetkeolukorda, kuid samuti saab kohtuda tegijatega välismaalt, kes jagavad enda kogemusi naiste ja vähemuste õiguste eest seismisel. Puudu ei jää ka meelelahutusest, kuna mitmel õhtul toimuvad erinevad kontserdid ja peod.

Festival avatakse 8. märtsil endise mänguasjade tehase Polymer ruumes, kus lisaks peole toimub Tiina ja Mai Söödi näituse "Heli riided" avamine. Telliskivi Loomelinnakus saab näha laineid löönud näitust "Appi, kiilakas naine!", milles autor Annika Haas tutvustab ootustele mittealluvate naiste lugusid. Suurem pidu toimub Kultuuriklubis Kelm 10. märtsil, mil lavale astuvad nii kohalikud kui välismaised artistid. Viiepäevasesse programmi mahub veel loovkirjutamise töötuba, punkkontsert, koduse rattahoolduse õpetus, loeng Eesti esimesest feministist ja palju muud.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: