Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video: TMW jutt "Who killed genre?"

Linnafestivali Tallinn Music Week (TMW) vestlussarjas "Jutud" räägiti sellest, mis on tänaseks saanud muusikažanridest. Kultuuriportaal tegi kell vestlusest otseülekande.

Olid ajad, mil rock oli päris rock ja pop oli päris pop. Tänapäeval on raske öelda, kus üks lõpeb ja teine algab. Artisti võib ühtaegu sildistada žanrimääratlustega nagu indie, R&B, kammerpop, urban, sündipop jne. Isegi mitmed TMW artistid valisid festivalile avaldust esitades oma profiili jaoks tosinaid stiililahterdusi. Kas nad kõik esindavad muusikalise risttolmlemise tulemust, mis muudab kindla žanri eelistamise või mitte sallimise aina raskemaks? Kas see on uue "rock vs pop" ajastu algus, mis vastandub otsustavalt 90ndate žanripalavikule, mil uusi stiile – või vähemalt nende nimetusi – tekkis nagu seeni pärast vihma? Millal ilmub järgmine vana hea Melody Makeri artikkel stiilis "50 viisi, kuidas indimehed Ühendkuningriigi popijurale vastu hakkavad". Kas night-bus või jersey club artistid on üldse kunagi eksisteerinud või olid need lihtsalt muusikakriitikute väljamõeldised, mida väidetavad skene esindajad ise põlgasid?

TMW pressipealik Ingrid Kohtla modereeris vestlust tunnustatud popkultuuri spetsialistide vahel. Mõtteid vahetasid kaheksa popkultuuri käsitleva raamatu autor Simon Reynolds, muusikakriitik ja endine akadeemik Kieron Tyler ning KEXP raadiojaama vanemprogrammijuht Kevin Cole.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: