Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Antti Mikkola: oleks lausa ketserlus lavastada Shakespeare'i sõna-sõnalt samamoodi

Tallinna Linnateatris esietendus mõned nädalas tagasi Soome lavastaja Antti Mikkola nägemus Shakespeare'i "Macbethist". "OP-is" said sõna lavastaja ning Üllar Saaremäe.

Üllar Saaremäe tõdes "OP-is", et tema peab "Macbethi" üheks Shakespeare'i parimaks näidendiks. "Ta on äärmiselt targalt kirjutatud, läbikomponeeritud ning ka äärmiselt müstiline, ega teda ju niisama ei nimetata ingliskeelses maailmas "The Scottish Play'ks", tema nime ei julgeta välja öelda," selgitas ta ja lisas, et selle nimega pidi kaasnema needus. "Ajaloost on selle kohta isegi näiteid alates teatrite mahapõlemisest kuni seda rolli mänginud näitlejate hulluks minemiseni. Ka mina ise, mängides Macbethi, sain kontrolletendusel luumurru."

Lavastaja Antti Mikkola sõnul oli kokkusattumus, et Linnateater polnud veel "Macbethi" lavastanud. "Olin sellele juba ammu mõelnud ja siia keskaegsesse linna vanasse teatrisse "Macbeth" sobib," ütles ta ja lisas, et teda vaimustas Põrgulava ning ta leidis, et peab selle just siin lavastama. "Mul oli mingisugune idee teistsuguse lavastuse jaoks, aga lõpuks loksus kõik paika."

"Püüan olla Shakespeare'ile väga truu selles mõttes, et ma ei ole talle truu," selgitas Mikkola. Tema arvates tegi Shakespeare alati teatrit omas ajas. "Minu meelest oleks lausa ketserlus lavastada Shakespeare'i sõna-sõnalt samamoodi, tema väljakutse on just nimelt see, et lavastus tuleb tuua tänapäeva."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: