Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rakvere teater kogus hooajaga üle 130 000 külastuse

Rakvere Teater
Rakvere Teater "Kellavärgiga apelsin" Autor/allikas: Rakvere Teater

Rakvere teatri 77. hooajal toimus erinevates teatrisaalides 353 etendust, mida vaatas 63 523 inimest. Koos kinokülastuste, kontsertide, näituste ja vestlusõhtutega kogus Rakvere teater 132 455 külastust.

Seoses laste ja noorte kultuuriaastaga said 77. hooaja märksõnaks noored, seda nii koostööna kui neile suunatud üritustena.

Sügisel tuli Üllar Saaremäe käe all välja Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia 11. lennu diplomilavastus "Thijl Ulenspiegel", mida mängiti nii Rakveres kui suuremates teatrilinnades üle Eesti kokku 25 korda. Suvel etendus veel teinegi tudengilavastus "Kellavärgiga apelsin", mille seadis lavale lavastaja Ringo Ramul.

Detsembris etendus traditsiooniline laste jõululavastus, milleks sel aastal oli Astrid Lindgreni "Lärmisepa tänava Lota".

Noortele suunatud lavastus "See kõik on tema" esietendus jaanuaris. Lavastaja Helen Rekkor tõi lavale internetimaailma, kuhu võivad ära kaduda peale noorte ka nende vanemad. Lavastus inspireeris teatrit korraldama noorte osalusseminari "Räägi minuga", kus osales ligikaudu 400 kooliõpilast Ida- ja Lääne-Virumaalt.

Kevadel oli Rakvere teatri korraldada juba kolmandat aastat toimuv Laste ja noorte teatripäev. Rakverre sõitis kohale kaheksa teatrit, et näidata erinevates vormides ja žanrites lavastusi. Lapsi osales erinevates töötubades ja etendustel kokku pea tuhat.

Filmirežissöör Sulev Keedus tõi publiku ette lavaversiooni oma filmist "Somnambuul". Lavastus teenis mitu aastaauhindade nominatsiooni, sügisel on võimalik "Somnambuuli" näha Tartus Draama festivalil.

Hooaja lõpetas suvelavastus, kus kohtusid taas vanad sõbrad Martin McDonagh ja Üllar Saaremäe – Tapa-Loobu ristis etendus "Viimane võllamees". Lisaetendused augustis ja septembris.

Rakvere Teatri 78. hooaeg avatakse 15. septembril, mil esietendub "Ükssarvikute farm", mille autor ja lavastaja on Urmas Lennuk.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: