Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Noorte puhkpilliorkester saavutas Šveitsis võistumängimisel teise koha

Eesti Noorte Puhkpilliorkester
Eesti Noorte Puhkpilliorkester Autor/allikas: Maria Mägar

Eesti Noorte Puhkpilliorkester dirigent Sirly Illak-Oluvere juhatusel osales 6. kuni 10. juulini ülemaailmsel noorte muusikute festivalil Zürichis ja saavutas kontsertorkestrite kategoorias kõrge teise koha. 

Welt Jugendmusik Festival (WJMF) on kõrgetasemeline ülemaailmne festival, mida korraldatakse iga seitsme aasta tagant. 2017. aastal osales seal erinevates kategooriates 80 kollektiivi 12 erinevast riigist pea 3000 osalejaga vanuses 9–25. Eesti Noorte Puhkpilliorkester (ENPO) osales kontsertorkestrite kategoorias H2, milles oli kokku üheksa orkestrit. ENPO saavutas festivali võistumängimisel kõrge II koha punktisummaga 87.67. Eesti muusikuid edestas Worber Jugendblasorchester (Šveits) 91.17 ja eestlastele järel kolmanda koha sai Jugendblaskapelle Sonthofen e.V (Saksamaa) 83.83 punktiga.

Züriisse kuulusid Felix Hauswirth ja Jean-Claude Kolly Šveitsist ning Jan van der Roost Belgiast. Eesti noorte esinemise juures hinnati eelkõige musikaalsust ning head koosmängu.

Dirigent Sirly Illak-Oluvere hindas võistumängimist kordaläinuks:

"Noored olid tublid ja ületasid ennast. Võistlus oli väga tasavägine ning pingeline. Šveits on teadupärast suur puhkpillimaa."

Lisaks võistumängimisele andis ENPO kaks iseseisvat kontserdit, kus suurem osa kavast koosnes Eesti heliloojate loomingust – Eduard Tubin, Tõnis Kõrvits, Pärt Uusberg, Ülo Krigul, Priit Raik jpt.

ENPO on tulevaste professionaalsete puhkpillimängijate orkestrikool, milles osalevad noored üle Eesti. Kogunetakse 4–6 korda aastas, et ette valmistada kontserte ja osaleda konkurssidel. ENPO peadirigent on Sirly Illak-Oluvere, teine dirigent Riivo Jõgi ja projektijuht Maria Mägar. 

Orkestri varasematest saavutustest võib esile tuua osalemise rahvusvahelisel konkursil Riva del Gardas Itaalias 1999. aastal  ning 2001. ja 2005. aaasta konkursid World Music Contest Kerkrades Hollandis, kus saavutati vastavalt hõbe- ja kuldmedal.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: