Sõdur Tšonkini looja Vladimir Voinovitš vestles David Vsevioviga

{{1504082940000 | amCalendar}}
Vladimir Voinovitš
Vladimir Voinovitš Autor/allikas: Scanpix

6. septembril esines Kirjanike maja musta laega saalis peatselt oma 85. sünnipäeva tähistav kirjanik Vladimir Voinovitš. Legendaarse vene kirjaniku ja endise dissidendiga vestles kultuuri- ja ajaloolane David Vseviov. Kultuuriportaal näitas vestlust otseülekandes. Voinovitš annab Tallinnas ka intervjuu ERR kultuuriportaalile.

Voinovitš saabus Tallinna arutelusarja "Venemaa hääled" raames. Kultuuriportaalis on tulemas videointervjuu, intervjueerib Aarne Ruben. Lugege Margus Haava arvustust „Sõdur Ivan Tšonkini elu ja ebatavaliste seikluste“ esimesest osast kultuuriportaalist.

Serbia ja juudi juurtega Vladimir Voinovitš (sündinud 1932) on vene kirjanduse elav klassik, kes kirjutanud romaane, jutte, jutustusi ja laulusõnu. Eesti keeles on ilmunud tema raamatud "Sõdur Ivan Tšonkini elu ja ebatavalised seiklused", „Meie elame siin“, „Tahan olla aus“, „Karvamüts“ ja „Moskva 2042“.

Seekord kajavad Venemaa Hääled tänu heale koostööle Eesti Kirjanike Liidu ning kirjandusfestivaliga HeadRead.

Kirjastus Tänapäev pakkus kohapeal Voinovitši triloogia "Sõdur Ivan Tšonkini elu ja ebatavalised seiklused" kõiki osi. Teost, mille kirjutamist Voinovitš alustas juba 1963. aastal, on sageli nimetatud vene Švejkiks. Kuna Voinovitš sai avaldamiskeelu, ilmus selle üks osa esimest korda 1969 Frankfurtis ja terve raamat 1975 Pariisis, Nõukogude Liidus levis tekst samizdati väljaandena. 1974. aastal visati Voinovitš NSVL Kirjanike Liidust välja ning 1980 sunniti emigreeruma.

Vestlus toimus vene keeles eestikeelse sünkroontõlkega.

“Venemaa hääled” on Avatud Eesti Fondi arutelusari, mis lahkab ühiskondlikku ja poliitilist olukorda Venemaal tuntud Vene mõtlejate, ühiskonnategelaste ja inimõiguslaste käsitluses. Arutelude eesmärk on tutvustada erinevaid vaateid Venemaa tegelikkusele ja luua kõlapinda ka arvamustele, mis Venemaa ametlikes infokanalites kajastamist ei leia.

Sarja raames on Eestis esinenud nt Ljudmilla Aleksejeva, Valeria Novodvorskaja, Lev Ponomarjov, Viktor Šenderovitš, Leonid Parfjonov, Lev Rubinštein, Artemi Troitski, Jevgenia Tširikova, Maša Gessen, Dmitri Oreškin, Ekaterina Šulman, Žanna Nemtsova, Jevgenia Albats, Aider Muždabajev, Askold Kurov jpt.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: