Vene teater ootab noorte visioone tuleviku Eestist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Vene Teatri saal Autor/allikas: Vene Teater

Vene Teater ja Audiokinetica tiim on Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise raames asunud tööle mastaapse projekti kallal. Tegijad kutsuvad selle raames noori üles saatma oma ideid tuleviku Eestist.

Aasta jooksul toob 22 teatrit publiku ette Eesti riigi sajandipikkuse eluloo. Vene teatrile langes loosi tahtel osaks luua etendus meie riigi tulevikust.

Koos Vene teatriga asus lavastuse kallal tööle Audiokinetica tiim, mille osalised kutsuvad koolinoori lavastuse täieõiguslikeks kaasautoriteks.

"Kellega siis veel tulevikust rääkida, kui mitte noortega? Just seetõttu kutsume me üles igas vanuses kooliõpilasi meie kutsele vastama ja jagama oma nägemust Eesti Vabariigi tulevikust," ütles tüki lavastaja Artjom Garejev.

"Milline on Eesti saja aasta pärast?" – selline küsimus esitati Eestis elavatele noortele. Vastused võivad olla traditsioonilised – lühikirjandid või -esseed – või ka ebatavalised.

"Me ei taha oma kaasautoreid kuidagi piirata. Olgu need siis esseed, joonistused, lühifilmid, animatsioon, laulud või tantsud, me tervitame igasugust loomingulist palangut," rõhutas Garejev.

Oma mõtisklused ja tööd teemal "Milline on Eesti saja aasta pärast?" võib saata aadressil EV100@veneteater.ee märgusõnaga EV100.

Paremaid töid kasutatakse tulevase lavastuse aluspõhjana, nende autorid saavad tutvuda teatriprotsessiga ja liituda lavastustiimiga.

Teatrisarjas "Sajandi lugu" osalevad NO99, Sõltumatu Tantsu Ühendus, Vanemuine, labürintteatriühendus G9, VAT teater, Von Krahli teater, Tartu Uus teater, Endla teater, Kuressaare linnateater, rahvusooper Estonia, Kaunuti Gildi SAAL, R.A.A.A.M, Ugala teater, NUKU teater, Vaba Lava, Rakvere teater, Fine 5, Vana Baskini teater, Tallinna linnateater, NargenFestival, Eesti Draamateater ja Vene teater.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: