Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Täna antakse esmakordselt üle Tullio Ilometsa muinsuskaitseauhind

Tullio Ilomets
Tullio Ilomets Autor/allikas: ERR

Täna annab Eesti muinsuskaitse selts Tartu Ülikooli ajaloomuuseumis pidulikult üle vastasutatud Tullio Ilometsa muinsuskaitseauhinna.

Muinsuskaitse selts asutas Tullio Ilometsa muinsuskaitseauhinna 2016. aastal Tartu akadeemilise muinsuskaitse seltsi asutaja ja pikaaegse juhi, Eesti muinsuskaitse seltsi teenetemärgi suurpaela ning Valgetähe III klassi ordeni kavaleri, Ülikooli Samba autiitli kandja, Tartu linna aukodaniku Tullio Ilometsa elutöö auks seoses tema 95. sünnipäevaga.

Auhind on mõeldud tunnustusena akadeemilise teadustöö ning igapäevaelu sidumise eest ja täidab olulist lünka Eesti teadusuuringute valdkondades, millega Tullio Ilomets ise on pikki aastaid tulemuslikult tegelenud. Soovime tunnustada teadlasi, kes tegelevad selliste valdkondadega nagu ajalooliste esemete uurimine ja tutvustamine, vanade fotode identifitseerimine, apteegiriistad, farmaatsia, keemia, ajalooliste kalmistute uurimine ja dokumenteerimine, restaureerimine. Teadustöö ja selle tulemuste rakendamine praktikas aitab paremini mõista ja hinnata nii ajalugu kui tänapäeva. Auhind pöörab ühiskonna tähelepanu muinsuskaitse ja sellega seotud teaduste olulisusele ja loodetavasti innustab noori järgima Tullio Ilometsa elutööd.

Rõhutamaks põlvkondade sidet kultuuripärandi ning ajaloolise mälu hoidmisel tunnustab Eesti muinsuskaitse selts piduliku tseremoonia teise osana Eesti koolinoori, kes võtsid osa rahvusvahelisest muinsuskaitsealasest fotovõistlusest International Heritage Photographic Experience IHPE 2017. Fotovõistluse korraldaja on Hispaania muinsuskaitseamet koostöös Euroopa Nõukoguga.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: