X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video. Joanna Kalm: tants oli kunagi tsirkus ja odav meelelahutus

30. novembril esietendub Sõltumatu Tantsu Laval Joanna Kalmu kontsert-tantsulavastus „VIVA LA VIDA kuni surm meid lahutab“. Autor avab videos etenduse tagamaid.

"VIVA LA VIDA kuni surm meid lahutab" on olukord, kus kaks tantsijat osalevad kokkuleppelises mängus, mille üheks reegliks on liikumise jätkuvuse tagamine. Nad tantsivad- ja seda pikalt, koos ja üksi. Elutants. Ent vastupidiselt perfektsele sooritusele ja soovile mägesid vallutada, paljastub nende soorituses vormi ja süsteemi rõhumine ja mängu paratamatus. Käsikäes käivad võimalused leida pidevast liikumisest inspireerivat teovõimekust ning vastupanuta süsteemile allumine. Raskemaks osutub valik mängust väljuda. Tantsust saab viis, kuidas põgeneda tumedast reaalsusest, omamoodi eskapistlik mõnuaine, ent ka lihtsalt töö, mida mehhaaniliselt sooritada, sest… on vaja.

Joanna Kalm rõhutab: „Lavastuse puhul on tegemist peegeldusega olelusvõitlusest meie kaasajas, kus jumalaks on töö ja raha, keha lihtsalt inimese ori ning isiklik heaolu ja edukus kõiki abivahendeid õigustav eesmärk. Liikumine, muusika ja kõlavad ütlused on kaasaegsed, aga ellujäämistung ürgne.“ Lavastuse oluline osa, originaalmuusika lives on kui raam, mis dikteerib tantsijatele nii liikumist kui lavastuse kulgu. 

Lisaks esietendusele näeb lavastust veel 6., 7., 27. ja 28. detsembril kell 19.00 Sõltumatu Tantsu Laval Telliskivi Loomelinnakus.

Toimetaja: Helen Eelrand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: