Kiievis näidatakse nädal aega Eesti filme

Kaader filmist
Kaader filmist "Ma ei tule tagasi" Autor/allikas: Kaader filmist

7. kuni 11. detsembrini näidatakse Kiievis uusi Eesti mängu-, anima-, lühi-, dok- ja tudengifilme.

Kinos "Kyiv" linastub 7. novembril avafilmina Rainer Sarneti täiskasvanute muinasjutufilm "November", kus saavad kokku must huumor ja romantiline armastus.

Soome-ugri kultuuripärandit üldisemalt aitavad Kiievis tutvustada iga seansi eel linastuvad lühikesed Joonisfilmi ja Eesti Rahva Muuseumi kööstööna valminud soome-ugri animeeritud jutud, mis valmisid ERMi püsinäituse "Uurali kaja" jaoks. Animafilmide kavas linastuvad veel Rao Heidmetsa "Elu enne elu", Priit Tenderi "Linnugripp" ja Ülo Pikkovi "Tühi ruum".

Kavasse valitud dokumentaalfilmid räägivad eestlastest ja eestluse hoidmisest nii siin- kui sealpool piiri. Dorian Supini portreefilm "Arvo Pärt - isegi kui ma kõik kaotan" on intiimne ja tundlik portreefilm helilooja Arvo Pärdist, mis avab maestro elufilosoofiat, loometausta ning näitab lihtsaid hetki pere ja lähedastega.

Erik Norkroosi ja Kullar Viimse dokk "Hingemaa" portreteerib aga eestluse hoidmist teisel pool maakera. Seda läbi varisemisohus kiriku päästmise, mis on vanim eestlaste pühakoda Ameerikas.

Värsketest mängufilmidest näeb valikut filme noorte armuloost, unistustest või nende puudumisest, sõprusest ja ellujäämisest. Anu Auna "Polaarpoiss" on lugu keskkooli lõpetavast noormehest Mattiasest, kes unistab fotograafiaõpingutest Berliini Kunstiakadeemias. Tema plaanid seab ohtu armumine hulljulgesse bipolaarsesse Hannasse.

Kadri Kõusaare thrillerlik lugu “Ema” on sellest, milleni võib viia aastatepikkune enesepettus, täitumata unistused ja armastuse puudus.

Jaak Kilmi seikluskomöödia “Sangarid” on film kolme sõbra õnneotsingutest siin- ja sealpool riigi- ning seaduse piire.

Kavast ei puudu ka värsked tudengitööd. Balti Filmi- ja Meediakool näitab valikut oma lõputöödest.

Filminädala lõpetab 11. detsembril Ilmar Raagi film “Ma ei tule tagasi”, mille peategelane on lastekodust pärit Anja, kes igatseb, et teda armastataks, kuid ei leia endas võimet armastada teisi.

Filminädala külalisteks on režissöörid Kadri Kõusaar, Priit Tender, Ülo Pikkov, Erik Norkroos ning Pärnu Filmifestivali programmijuht ja filminädala korraldaja Vaiko Edur.

Avalikud seansid toimuvad 8. kuni 11. detsembrini iga päev kell 18.00 ja 20.00. Kõik seansid on tasuta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: