Kinodesse jõuab Gruusia-Prantsuse-Saksa-Eesti dokumentaal "Tšetšeenias näeme" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaader filmist
Kaader filmist "Tšetšeenias näeme"

5. jaanuarist jõuab kinodesse Gruusia režissööri Aleksander Kvatašidze auhinnatud dokumentaalfilm "Tšetšeenias näeme".

September 1999. Alexi, nagu ka iga teise grusiini jaoks tundus sõda Tšetšeenias kuskil kaugel eemal, nähtud ainult läbi Vene meedia. Tegelikult oli see aga väga lähedal, üle Kaukasuse.

Alex ei osanud uneski näha, et ühel päeval sinna ise satub. Aga nii juhtus. Ta järgnes Prantsuse naisreporterile, keda kohtas Tbilisis mõned päevad varem. See oli noore mehe jaoks elumuutev samm. Alex avastas sõjareporteri elu ning nägi selles ka oma tulevikku, aga see tulevik ei saanud kahjuks või õnneks kunagi tõeks. Alex jätkas selle kinnise klubi õhu nuusutamist läbi oma sõprade, aktiivsete sõjareporterite. Nii on ta 15 aasta jooksul jälginud, mida teeb sõda inimestega.

Film sai hiljuti kaks auhinda mainekal dokumentaalfilmide festivalil Escales Documentaires, mis toimus novembris Prantsusmaal La Rochellis 17. korda.
Film sai publikupreemia ja erilise äramärkimise.

Režissöör ja operaator Alexander Kvatašidze, produtsendid Alexander Kvatašidze, Rebecca Houzel, Juliette Cazanave (Prantsusmaa), kaastootjad Eero Talvistu (Eesti) ja Melanie Andernach (Saksamaa).

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: