Galerii: Ugala teater andis kätte traditsioonilised kolleegipreemiaid

{{1515260280000 | amCalendar}}

Viljandi Ugala tähistas laupäeval oma 98. sünnipäeva ja piduliku päeva kulminatsiooniks oli kolleegipreemiate väljakuulutamine, mis selgusid majasisese hääletuse tulemusel.

Nagu juba  tavaks, algas teatri sünnipäev Viljandi Metsakalmistu ühiskülastusega, et mälestada lahkunud kolleege, teatas Ugala BNS-ile.

Meenutamaks teatrimaja, kus Ugala teatritegevus alguse sai, külastati ka Koidu seltsimaja, kus tuli ettekandele katkend Ugala teatri esmalavastusest 1920. aastal "Pansion Schöller ehk Kui onu hullumajas käis". Samuti põigati sisse Viljandi linna äärelinnas asuvasse puidutehasesse, kus veel aasta tagasi asus Ugala black box ning teater etendusi andis. 

Kolleegipreemiate väljakuulutamise ajaks selgus, et teatrikollektiiv oli hääletanud parimaks naisnäitlejaks Klaudia Tiitsmaa, kes mängis Donja Beatriz'i lavastuses "Nähtamatu daam" ja Niinat lavastuses "Krdi loll lind.

Parimaks meesnäitlejaks pärjati Martin Milli rollide eest samades lavastuses nagu Tiitsmaagi – Milli mängis Cosmet lavastuses "Nähtamatu daam" ja Kossi lavastuses "Krdi loll lind".

Ugala parim lavastaja on kolleegide hinnangul Taago Tubin, kelle käe all jõudis lõppenud aastal lavale "Krdi loll lind" ja "Sätendav pimedus".

Parima kujundaja  preemia pälvis lavastuse "Krdi loll lind" muusikaline kujundaja Lauri Lüdimois.

Eripreemia "Särav suts", mis antakse välja eriliselt meeldejääva kõrvalosa, väikerolli või muu lavalise ülesastumise eest, sai Ringo Ramul, Semmi rolli eest lavastuses "Krdi loll lind" ja Lehma rolli eest lavastuses "Vai-vai vaene Vargamäe".

Parimaks teenindavaks töötajaks  hindasid kolleegid teenindusjuhi Eleri Helimetsa ning parimaks uueks tulijaks Anni Zuppingu.

Parimaks lavastusala töötajaks valiti lavastusala juht Pille-Riin Lillepalu, kes sai selle auhinna juba kolmandat korda. 

Kolmandat korda pälvis kolleegide tunnustuse südamega tehtud töö eest ka Ugala teatri korraldusjuht Heigo Teder.

Trupijuhi eripreemia ehk enim etendusi andnud näitlejad olid 2017. aastal Vilma Luik 104 etendusega ja Rait Õunapuu 118 etendusega.

Erilise kolleegipreemiaga tunnustas Ugala teatri kollektiiv teatrijuht Kristiina Alliksaart Ugala teatrimaja renoveerimisprotsessi juhtimise eest.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: