"Eesti lugude" värske hooaeg: Pallas, süstlavahetaja ja igatsus kodumaa järgi ({{commentsTotal}})

Karol Ansip
Karol Ansip "Heldur" Autor/allikas: Pressimaterjalid

8. jaanuaril jõudis ETV ekraanile selle hooaja esimene "Eesti lugude" teos, milleks oli Martti Helde film "Kümme, üheksakümmend". Hooaja jooksul valmib 12 lühidokumentaali, avaldame kultuuriportaalis lühikirjeldused esimesele seitsmele linaloole.

"Kümme, üheksakümmend"
Režissöör: Martti Helde
Linastus 8. jaanuaril kell 20:30 ETV-s

Kert on 10-aastane Raplamaa poiss, kelle silmad paneb särama klassikaline muusika. Tema päevad on täidetud kooli, esinemiste ja huviga elektroonika vastu. Oma tulevikuametile lähemale jõudmiseks harjutab Kert aga juba kolm aastat regulaarselt flöödimängu ja väisab oma unistuste töökoha, ERSO, proove. Filmi teiseks kihiks on praegu ERSOsse kuuluvate muusikute meenutused oma lapsepõlve muusikaõpingute kohta ning filiosoofilised mõtted muusika tähendusest meie eludes.

Martti Helde "Kümme, üheksakümmend. Poiss nagu orkester" Autor: Pressimaterjalid

"Unistus jäätisest ja limonaadist"
Režissöör: Tiina Haak
Linastub 15. jaanuaril kell 20:30 ETV-s

Naised ei ole kunagi ajaloos olnud nii iseseisvad kui praegu. 27-aastase Liisa jaoks on see erakordselt põnev võimalus saada oma eluga täielikult ise hakkama. Muidu nii isepäine naine on nüüd jõudnud keerulisele teelahkmele. Kas valida kontsakingad ja juristikarjäär Tallinnas või kolida jäädavalt maale ja moraalitundest väikest Juminda poolsaare külapoodi edasi pidada?

"Heldur"
Režissöör: Karol Ansip
Linastub 22. jaanuaril kell 20:30 ETV-s

Heldur Viires on vana pallaslane, keda tema maaliõpilased mitte ainult ei imetle, vaid ka armastavad ja hoiavad. Meister, kes jagas Konrad Mägi Ateljees tudeerijatele õpetust veel 89 aastasena ja käib nüüdki igal pärastlõunal vaatamas, kuidas on läinud hommikune aktimaalimine. Vana kooli härrasmees, kelle õpilased kogunevad igal aastal 24. veebruaril ateljeesse, et vahuveiniga tervitada Eesti Vabariiki. Ärksa vaimuga mõtleja, kelle kaasaegsed on olnud Kaja Kärner, Ülo Sooster, Lembit Saarts ja paljud teised eesti kunstiklassikud.

Karol Ansip "Heldur" Autor: Pressimaterjalid

"Katk"
Režissöör: Andres Keil
Linastub 29. jaanuaril kell 20:30 ETV-s

Film süstlavahetaja päevaringist, milles avaneb Eesti ühiskonna tumedam pool - narkomaania ja võitlus selle vastu Eesti piiratud võimalustega.

"Kerro 40"
Režissöör: Aljona Suržikova
Linastub 5. veebruaril kell 20:30 ETV-s

Dokumentaalfilm "Kerro 40" jutustab Käru alevikus eeldatavalt vanimast tegutsevast eesti pereklubist, mis tähistab oma 40-ndat sünnipäeva.

Pereklubi on koht, kus peetakse mitmesuguseid pidusid, kus enamasti saavad kokku lihtsad maainimesed. Klubis on hetkel viis laudkonda, kes järgemööda valmistavad ette ja viivad läbi Kerro pereklubi üritusi. Traditsiooniliselt koosnevad laudkonnad peredest ja pealekasvavatest põlvkondadest. Pereklubi tegevus peegeldab kaasaegset maaelu, selle rõõme ja ohte, argi- ning pidupäevi. Suhteid erinevate vanusegruppide, vanemate ning nende laste ja lastelaste vahel. Filmis tutvume põhjalikumalt 3 peategelasega Lembit (80), Inge (42) ja Timo (32), kes esindavad erinevaid põlvkondi. Kuulame nende lugusid ja jälgime nende tegemisi pidude vahel.

Peategelased on karismaatilised ning samal ajal väga tüüpilised maakoha inimesed: vana puumeister, noor vabatahtlik päästja ja loomapidaja ning keskealine naine, kes olude sunnil töötab kokana Eesti Rootsi laeval. Kerro klubi on prisma, mille kaudu heidame pilgu tänapäeva ühiskonnale.

"Miks ma siis ei lähe?"
Režissöör: Liina Särkinen
Linastub 12. veebruaril kell 20:30 ETV-s

Kati, Triin ja Siiri kolisid Londonisse, et paar aastat keelt õppida ja kogemusi koguda. Tänaseks on aga möödunud üle kümne aasta, on loodud pere ja sündinud lapsed ning tundub, et tulevik on nüüd seotud välismaaga. Igatsus kodumaa järgi on jäänud, kuid tagasipöördumine hirmutab. Miks on kojutulek järsku nii keeruline?

Liina Särkinen "Miks ma siis ei lähe?" Autor: Pressimaterjalid

"Vastuvõtt"
Režissöör: Aleksandr Heifets
Linastub 24. veebruaril kell 20:30 ETV-s

Tartus Karlovas elav abielupaar korraldab iga aasta 24. veeburaril oma kodus Eesti Vabariigi vastuvõttu. Humoorikas sissevaade glamuurse presidendiballiga paralleelselt toimuvasse peoõhtusse, mis ilmestab hästi ja hoogsalt ühe sõpruskonna koosviibimise kaudu tuhandete telerite ees toimuvat.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: