Vanemuises esietendub Euripidese tragöödia ainetel "Medeia" ({{commentsTotal}})

Vanemuise
Vanemuise "Medeia" Autor/allikas: Facebook

20. jaanuaril esietendub Vanemuise Sadamateatris Euripidese tragöödia ainetel valminud "Medeia", mille autor ja lavastaja on Tiit Palu.

Euripidese „Medeia“ esmaesitusest Ateenas möödub peagi 2499 aastat. Teadaolevalt oli see vähemalt kolmekümnes katse tõlgendada müüti Medeiast ja Iasonist. Selle Kreeka müüdi teemadeks on inimlik üllus ja väiksus, armastus ja kättemaks, ennustused ja needused.

Tuntuim kõigist Medeia müüdi tõlgendustest on Euripidese tragöödia, mille teeb eriliseks poolehoid Medeiale, kellel oma üksinduses ja hüljatuses on vähe valikuid.

Lavastaja Tiit Palu sõnul põhineb Vanemuise "Medeia" kahes olulises punktis Euripidese "Medeiale". "Empaatia Medeia suhtes ning lõpplahenduse idee, lisaks on kasutatud erinevaid müütide käsitlusi ning Euripidese algteksti tõlkeid inglise ja saksa keelde, eesti keelde pole Euripidese tragöödiat veel tõlgitud."

"Medeia" tekstiversiooni autor ja muusikaline kujundaja on Tiit Palu, kunstnik Eugen Tamberg. Osades Maria Annus, Külliki Saldre, Merle Jääger ja Kärt Tammjärv.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: