Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kirjanduspreemia võitja Vahur Afanasjev: lugeja teeb raamatu ise

Foto: kaader videost

14. märtsil anti välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus proosa kategoorias võitis Vahur Afansjev möödunud aastal ilmunud romaaniga "Serafima ja Bogdan". Kultuuriportaalile antud intervjuus jagas ta lugejatele ka väikese võtme enda teose tarvis.

Afanasjevi sõnul on "Serafima ja Bogdan" viie aasta töö, mis sündis soovist proovida, mis juhtub tegelaste ühes suurvormis ja kuidas see arenema hakkab. "Teine asi on lihtsalt see, et ma olen paljud suved veetnud Peipsiveeres ja mul oli kogu aeg tunne, et ma tahan sellest midagi kirjutada ja mingi loo jäädvustada."

"Muidugi ma imestan, et ta on nii hästi vastu võetud, see teeb heameelt, et tuhanded raamatut on ringlemas ja nähtavasti peab neid lugejaid veel rohkem olema, sest osad on raamatukogudes," ütles ta ja kinnitas, et nii kõva tulemust ta oodata ei osanud. "Kindlasti see raamat võib lõimida või tutvustada seda piirkonda, aga ma hakkasin seda kirjutama ikkagi huvist piirkonna vaimu vastu."

"Ma ei mõtle kunagi kirjutades, et seda raamatut peab lugema ühel või teisel viisil, lugeja teeb selle raamatu ise," nentis Afanasjev ja tõi välja, et on kindlasti mitmeid viise, kuidas seda raamatut lugeda. "Nii palju suunan lugejat, et minu jaoks tegeleb see raamat vastutuse ja õigusega, kaks asja, mis inimesel võivad ja saavad olla korraga."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: