"Kõik sündü Võrol" vaatab Võru linna inimeste käekäiku läbi saja aasta

Foto: ERR

Kas teadsite, kelle õigusjärglane on Tallinna Nukuteater, või kes tõi esimesena Nõukogude Liidu turule rula? Ruti Murusalu film "Kõik sündü Võrol", annab neile küsimustele vastused ning enamgi veel. Film vaatab inimeste käekäiku ja linna arengut läbi 100 aasta, tuues vaatajateni seniteadmata, huvitavaid fakte.

"Kui huvitav oli vaadata Nõukogude Eesti ringvaateid. Näiteks 60ndate aastate lõpus avati lasteaed Päkapikk ja seal lapsed mängivad liivakastis kvartslampide all. Mõelge, kolme-nelja aastased solaariumis," rääkis režissöör Rutu Murusalu "Aktuaalsele kaamerale".

Murusalu film viib vaataja ajarännakule, vaadates Võru linna arengut ja inimest selle keskel läbi saja aasta.

"Film räägib elust, kuidas ajad muutuvad, riigikorrad vahetuvad, natsionaliseerimised ja kõige selle keskel on inimene. Kuidas inimene nende uute oludega, kas kohaneb või ei kohane," märkis Murusalu.

Nii et film jutustab ikkagi inimesest. Aga kuidas mõista pealkirja, et kõik sündü Võrol? "Võruka jaoks on Võru maailma keskpunkt, tema jaoks sünnibki kõik siin."

Ajarännakut vahendavad erinevaid sündmusi ning perioode meenutavad Võru inimesed. "Kõik sündü Võrol" esilinastub 24. veebruaril Võru kultuurimajas Kannel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: