Pildid: aasta keeleteoks valiti Enn Ernitsa artiklikogumik

{{1521194400000 | amCalendar}}

2017. aasta keeleteo konkursil võitis peaauhinna Enn Ernitsa artiklikogumik "Sõna haaval. Emakeelest tehiskeelteni". Rahvaauhinna pälvis Tartu Jaan Poska gümnaasiumi õpilaste loodud klassi-Instagram.

"Tunnustame neid, kes vaid miljonilise rahvakillu emakeele hoidmisel ja arendamisel on midagi tähelepanuväärset ja kultuuriväärtuslikku korda saatnud," ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps Türi Ühisgümnaasiumis toimunud aktusel.

Peaauhinna pälvinud Enn Ernitsa kogumik "Sõna haaval. Emakeelest tehiskeelteni" koondab autori olulisemaid kirjutisi keeleteaduslikel teemadel, millest suurel osal on ka laiem kultuuriline taust ja tähendus. Üle 700-leheküljeline teos sisaldab valikut 1972.-2015. aastal avaldatud artiklitest.

Žürii, kuhu kuulusid taasiseseisvunud Eesti haridus- ja teadusministrid, otsustas tõsta esile veel kahte keeletegu: Vikerraadio emakeelepäeva etteütlust ning "Eesti-mari sõnaraamatut".

Kümme aastat tagasi 277 osalejaga alustanud Vikerraadio e-etteütlusest on saanud traditsioon ja emakeelepäeva üks olulisemaid sündmusi. Paljud koolid on e-etteütluse võtnud oma emakeelepäeva tähistamise programmi, samuti kirjutatakse e-etteütlust ühiselt töökollekiivides ja  sõpruskondades.

"Eesti-mari sõnaraamat" avab sugulaskeele kõnelejatele tee eesti keele juurde. Veebisõnastik on abiks nii keeleõppijatele kui ka tõlkijatele ja sisaldab umbes 10 000 märksõna. Sõnaraamat kuulub Eesti Keele Instituudi väikeste sugulaskeelte sõnastike sarja.

Rahvahääletuse võitis Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi õpilaste loodud klassi-Instagram "Roostikurebased", kus ilusas ja korrektses eesti keeles kajastatakse põnevaid üritusi. Kõik postituste tekstid on kontrollitud Eesti Keee Instituudi kodulehel, et õpilastele jääks külge õigekeelsussõnaraamatu kasutus ning eesti keele reeglid. Õpilased peavad postituste õigekeelsuse kontrolli väga tähtsaks. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: