Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinn Music Weeki filmiprogrammis kohtuvad ebamugavad tõed ja rokkstaarid

"The Goodiepal Equation" Autor/allikas: Kaader filmist

Kinos Sõprus linastuvad Tallinn Music Weeki festivalinädalal viis dokumentaalfilmi, mis räägivad postkapitalistliku maailma elukeskkonnast ja tulevikuvisioonidest ning rock'n'roll'i järgse ajastu kangelastest. Avaldame iga linastuva filmi lühikese tutvustuse.

"An Inconvenient Sequel: Truth to Power" (2017)
2. aprill kell 21.00 

2006. aastat mäletad? Kliimamuutustega oli siis nii kehvasti, et kunagise presidendikandidaadi Al Gore'i keskkonna-teemaliste loengute põhjal pandi kokku terve film. "Ebamugavast tõest" sai sensatsioon, mis haris, ärritas ja pani vaidlema miljoneid üle maailma ning tõi asjaosalistele parima dokumentaalfilmi Oscari. Palju sellest kõigest tegelikkuses kasu oli ja mis vahepeal muutunud on, küsib Gore tosin aastat hiljem sobivalt pealkirjastatud järjeloos "Ebamugav järg".

"The Goodiepal Equation" (2017)
3. aprill kell 21.00

Keskkonnaga on lood kehvasti ja kultuur on üha enam maha saetud nurkadega massimeelelahutuse nägu. Olge mureta, appi tõttab isehakanud renessansi-mees, muusik, kunstnik, kultuurihäkker, futurist, miljonär ja filantroop Goodiepal. Mees, kes jagas ostjatele oma plaadi vahel raha. Temast valminud film on vähemalt sama hullumeelne ja veider kui selle peategelane ja seda parimas mõttes. See on ebatavaline sissevaade ebatavalise inimese elusse, mis võib võluda ja võõristada, sageli samaaegselt. Muide, Goodiepal jõuab filmis üle Euroopa reisides väisata ka meie enda Kumu kunstimuuseumi!
Filmi autor on Soome Fonal Records plaadimärgi boss Sami Sänpäkkilä.

"Human Flow" (2017)
4. aprill kell 21.00 

Euroopa on endiselt pahuksis migratsiooniga, ent see on vaid väike osa paisuvast ülemaailmsest pagulaskriisist. Miljonid lähevad oma kodudest liikvele, olgu põhjuseks kas saastunud elukeskkond, sõjad, nälg või lihtsalt paremat elu lubav kutse. Sisemigratsiooni lipulaeva Hiina ühe häälekama dissidendi, moodsa kunsti superstaari Ai Weiwei pilt mõõtmatust inimvoolust on ühtaegu eepiline ja mõtlik. Võttemeeskond rändas selle mahuka ja tõeliselt globaalse filmi tarbeks läbi koguni 23 riiki.

"Chasing Coral" (2017)
5. aprill kell 19.00

Pixari "Kalapoeg Nemo" pani poolteist aastakümmet tagasi nii vanad kui ka noored veealust rikkalikku ja imeilusat maailma imetlema. Kaunis animatsioon võib aga tulevikus olla pelgaks fantaasiaks, sest maailmamered on inimtegevuse tagajärjel hädas ja korallrahud rekordilise kiirusega hävimas. Alles eelmisel aastal kuulutati peatset surma ka maailma suurimale, Austraalia kirdeosas asuvale Suurele Vallrahule. Kauni pildikeelega filmis asuvad teadlased, sukeldujad ja fotograafid uurima, kas ja kuidas neid veealuseid imesid päästa saab.

"Enam kui elu“ (2018)
6. aprill kell 19.00 

Freddy on punkansambli Psychoterror laulja ja poeet ning Eesti viimane rokkstaar. Mõiste rokkstaar tähistab nähtust, mis asub tavanormidest väljaspool, on suurem kui elu. Freddy kohta võib tunnustavalt öelda, et ta ei ole normaalne – ei laval ega elus. Freddy teeb huvitavaks mitte seltskondlik või tekstuaalne mängumõnu, vaid mängupandu suurus, täielik enesekaotuse võimalikkus ja aimatava inimliku või metafüüsilise ahastuse sügavus. See on lugu viimasest rokkstaarist ja poeedist ning ühe punkansambli anatoomiast.

Filmis saavad lisaks Psychoterrori liikmetele sõna Hasso Krull, Koit Raudsepp, Marko Mäemets, Marko Mägi, Raul Saaremets, Raul Velbaum, Siim Nestor, Valner Valme, Villu Tamme ja teised.

Linnafestival Tallinn Music Week tähistab sel aastal kümnendat sünnipäeva ja toimub 2. kuni 8. aprillini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: