Must Kast tähistab neljandat sünnipäeva Märtsidionüüsiaga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lavastuses
Lavastuses "Peks mõisatallis" on näitlejamäng (Kristjan Lüüs, Jaanika Tammaru ja Kaarel Targo) teemaga kooskõlaliselt füüsiline. Autor/allikas: Maris Savik/Sirp

Teatripäeval, 27. märtsil, tähistab Tartus tegutsev teater Must Kast oma neljandat sünnipäeva. Sel puhul ootavad mustkastlased terve nädala jooksul kõiki osa saama Märtsidionüüsiast: pidustusi täis programmist Genialistide klubis.

27. märtsil, ametlikul sünnipäeval, avatakse Musta Kasti tegevusaega tutvustav mininäitus. Samuti on võimalik jälgida suurelt ekraanilt ülekannet Nukuteatris toimuvast teatriauhindade galast ning nautida suupisteid ja sünnipäevatorti. Traditsiooniliselt jagab Must Kast oma sünnipäeval ise kingitusi: keegi aasta jooksul silma jäänud teatrikülastajatest saab seegi kord endale eluaegse Musta Kasti vabapääsme. Varasemalt on selle auhinna saanud vanaisa Mati, Margit Tamm ja Valle-Sten Maiste. Meeleolumuusikat mängib Musta Kasti näitleja Karl Edgar Tammi.

Uksed on publikule avatud alates 18.30, ülekanne algab kell 19.00. Sündmus on kõigile tasuta ning näitus jääb Genialistide Klubi ruumides avatuks kuni Märtsidionüüsia lõpuni 1. aprillini.

28. märtsil vallutavad teatriliikmed aga oma kodubaari Möku ning terve päeva jooksul võib leti tagant leida vaid teatri loomingulisi ja administratiivseid töötajaid.

30. ja 31. märtsil on võimalus näha Kaija M Kalveti helget maailmalõpulavastust "Prohvet". Laval möllavad ahvid ning inimesed, luues groteskse ning poeetilise maailma, kus lahatakse inimese ja looduse suhteid. Pärast etendusi toimuvad ka vestlusringid: külalised Siim Kuresoo Eestimaa Looduse Fondist, Kaido Kama ja teised looduse- ja kultuurisõbrad.

31. märtsi etendusele järgnevad suuremad sünnipäevapidustused: osa on võimalik saada mälumängust, väikestest etteastetest ning muusikalistest ülesastumistest: kell 22.30 esitleb Eneseimetlejate Klubi uut plaati "Mees, kes peatas rongi"; südaööl on võimalus jalga keerutada juba traditsiooniks saanud sünnipäevakülalise Tartu Levimuusika Orkestri saatel ning esimese aprilli esimesel tunnil alustavad mõlemal korrusel vinüülide ja CD-plaatidega varustatult Inner Space Disco DJ-d.

27. ja 31. märtsil kutsub Must Kast kõiki üles riietuma (endale sobivalt) pidulikult mustvalgesse!

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: