Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Järje Hoidja auhinna sai Anti Saar

Fragment Anti Saare raamatu
Fragment Anti Saare raamatu "Pärt ei oska saltot" kaanest.

Rahvusvahelisel lasteraamatupäeval, 2. aprillil anti Tallinna Keskraamatukogu rõdusaalis üle Järje Hoidja auhind, mille pälvis lastekirjanik Anti Saar raamatu "Pärt ei oska saltot" eest.

Auhind antakse eelmisel aastal ilmunud ja Tallinna Keskraamatukogus möödunud aastal enim loetud Eesti laste- või noorteraamatu autorile. Kirjanikku tänatakse raamatu ainetel valminud Tallinna Kesklinna Põhikooli 1.e klassi õpilaste joonistatud pildiga.

"Pärt ei oska saltot" on lugu väikesest poisist ja sellest, mis toimub tema peas, siis kui teda narritakse kuna ta saltot teha ei oska, ja kui keegi, isegi mitte vanem vend, talle ka appi ei tule.

Tallinna Keskraamatukogu tunnustab laste ja noorte hulgas populaarseid Eesti autoreid juba kolmeteistkümnendat aastat. Järje Hoidja auhinnaga tänatakse kirjanikku kui järjepidevuse hoidjat lastele ja noortele väärt lugemisvara pakkumisel. Möödunud aastal pälvis auhinna Reeli Reinaus raamatuga "Verikambi" .

Rahvusvahelist lasteraamatupäeva tähistatakse alates 1967. aastast Hans Christian Anderseni sünniaastapäeval, 2. aprillil. Iga kord on üks Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu (IBBY) osakond ka üleilmse tervitussõnumi ja postri autoriks. 2017 aastal on selleks Venemaa ja sõnumiks "Kasva koos raamatuga".

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: