Järje Hoidja auhinna saavad Leelo Tungal ja Aleksei Turovski

Leelo Tungal ja Aleksei Turovski
Leelo Tungal ja Aleksei Turovski

Tallinna keskraamatukogu tunnustab rahvusvahelisel lasteraamatupäeval ehk 2. aprillil Järje Hoida auhinnaga lastekirjanikku Leelo Tungalt ja zooloogi Aleksei Turovskit teose "Kati, Carl ja isevärki farm" eest. Tungalt ja Turovskit tänatakse laste joonistatud piltidega, mis valmisid nende raamatu ainetel

"Kati, Carl ja isevärki farm" on rohkete illustratsioonidega jutustus, milles saadetakse kaks noort maale tädi Õie juurde, kus nad peavad hakkama saama ilma nutiseadmeteta. Noored saavad väga hästi hakkama ja õpivad ka väga palju huvitavat koduloomade kohta.

Järje Hoidja antakse 2020. aastal ilmunud ja Tallinna keskraamatukogus enim laenutatud Eesti laste- või noorteraamatu autorile. Tallinna keskraamatukogu tunnustab laste ja noorte hulgas populaarset kirjanikku juba 16 korda.

Auhinna on saanud Mika Keränen lasteraamatu "Soome pitsa" eest (2020), Andrus Kivirähk "Tilda ja tolmuingel" eest (2019), Anti Saar "Pärt ei oska saltot" eest (2018), Reeli Reinaus "Verikambi" eest (2017), Ilmar Tomusk "Kriminaalne pangapresident. Kriminalistid on tagasi" eest (2016), Aino Pervik "Härra Tee ja Proua Kohvi" eest (2015).

Rahvusvahelist lasteraamatupäeva tähistatakse alates 1967. aastast Hans Christian Anderseni sünniaastapäeval 2. aprillil.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: