Pärnust pärit Piret Tali pani oma sünnilinna kogemuse kaante vahele

Foto: Rene Suurkaev / ERR

Pärnu juurtega ajakirjanik Piret Tali kirjutas oma sünnilinnast nostalgilise raamatu „Minu Pärnu. Suvitajaks saamine". Autor räägib, et nii nagu pealkiririgi ütleb, on tegemist tema subjektiivse Pärnu-kogemuse ja muljega ning kellegi teise Pärnu võib olla hoopis teistsugune.

Ajakirjanik Piret Tali elab juba üle kahekümne aasta Tallinnas. Pärnusse satub ta vaid loetud nädalateks aastas. Hoolimata sellest peab ta end ikka pärnakaks, sest ei saa sellest väikesest linnast üle ega ümber.

"No suved olen ma ikkagi elanud siin, kui lapsed väikesed olid. Me oleme tulnud kuskil jaanipäeva ajal ja läinud ära siis, kui kool on. Ma ei tea, kuidas see nüüd on, aga need on sellised mõnusad lapsepõlvesuved ja väga sarnased sellele, mis ma ise olen kogenud," kirjeldas ajakirjanik Piret Tali oma Pärnu-kogemust "Aktuaalsele kaamerale".

Tali ütleb, et tema Pärnu ei ole glamuurne kuurortlinn. Sinna kuuluvad supitirinad ja lõunaooted, Rannahoone suvesöökla, legendaarsed Pudeli Vovka ja Flaksi Mati, suvepaviljonid Romantika ja Kaseke ning igal suvel tirtsuparvena saabuvad suvitajad, kes öömaja nõuavad ja loomulikult palju muud. Tema arvates on Pärnu väga mitmekihiline, just nagu sibul.

"Selles on väga palju nostalgijat, selles on väga palju väikekodanlikkust, selles on väga palju hedonismi ja selles on ka mõnusat groteski. Sõltub hästi palju, kellega sa koos oled. Ja iga kord avaneb see Pärnu läbi selle inimese uuesti ja teistmoodi ja sa vaatad ja imestad," kirjeldas Tali.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: