Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

NUKU teatris esietendub lavastus pimedusest ja öös olemisest

NUKU teater
NUKU teater "(p)ÖÖ" Autor/allikas: Pressimaterjalid

29. aprillil esietendub NUKU teatris lavastus "(p)ÖÖ", mille lavastajad on Tiina Mölder ja Christin Taul.

Pimeduses peituvast kõnelev lavastus inspireerib nii väikelast kui ka täiskasvanut. Mängu oluliseks osaks on erinevas mõõdus pappkastid. Publikul on võimalik samastuda tegelastega, kes kogevad sama tunnet, mida nii mõnigi meist on tundnud pimeduses, öösel üksi olles või tundmatu ees julgust kogudes. Loo autor ja dramaturg Andri Luup (Theatrum) on kirjutanud lavastusele unejututekstid, mida näitlejad loo käigus jutustavad ja lahti mängivad.

Lavastaja Tiina Möldri sõnul räägib lavastupaljust muustki kui hirmust pimeduse ees. "Selles on ööd ja öö hääli, fantaasiat, mängu, möllu, sõpradega koos olemist, oma loo loomist ning julguse ehitamist," kommenteeris ta.

Lavastajate sõnul on näitlejatega väga hea koostöö, nende mäng ja proovides tekkinud mõtted on ideid rikastanud ning detaile lisanud. "Nende panus on fantaasiarikas, mänguline, detaile lisav ja inspireeriv," kommenteerivad lavastajad senist prooviperioodi näitlejate Kaisa Selde, Katri Pekri, Jevgeni Moissejenko ja Taavi Tõnissoniga.

Kogu "(p)ÖÖ" loomemeeskond töötab NUKU teatris külalistena. Lavastuse kunstnik on Keili Retter, heliloojad ja -kujundajad on Ülo Krigul ning Lauri-Dag Tüür. Pimedusest kõnelevale lavastusele loob sobiva valguskujunduse Oliver Kulpsoo, kes on NUKU teatriga tihedalt seotud olnud ka varem.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: