Alatskivil selgub 40. Liivi luuleauhinna laureaat

Juhan Liivi mälestusmärk Liivi tänaval
Juhan Liivi mälestusmärk Liivi tänaval Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Esmaspäeval, 30. aprillil tähistatakse Alatskivil Juhan Liivi 154. sünniaastapäeva. Juhan Liivi kodukohas asuvas Liivi Muuseumis esineb Juhan Liivi tekstidele loodud autorilauludega Eva Mitreikina, esitletakse Liivi luuleauhinna laureaatide juubeliväljaannet ning selgub 40. Liivi luuleauhinna laureaat.

Eva Mitreikina (kodanikunimega Eva Tolsa) on Peipsi ääres elav muusik, kes lõpetas 2006 TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kirikumuusika eriala, on olnud folk-metalbändi Raud-Ants solist ning 2008 andnud sooloartistina välja autoriplaadi "ulm12". 30. aprillil esitab ta Juhan Liivi tekstidele loodud laule peagi ilmuvalt autoriplaadilt "Lumi tuiskab, mina laulan".

Liivi luuleauhinda antakse tänavu välja 40. korda ning juubeli puhul on ühiste kaante vahele koondatud kõik 40 auhinna pälvinud luuletust. Kogumikku täiendavad fotod laureaatidest, mis pärinevad Liivi Muuseumi ja J. Liivi nim Alatskivi Keskkooli arhiivist. Raamatu on koostanud Berit Petolai ja Mari Niitra, eessõna kirjutanud Tanar Kirs, kujundanud Artur Kuus.

Traditsiooni kohaselt kuuultatakse Juhan Liivi sünniaastapäeval välja luuleauhinna laureaat. Tänavu on nominendid Mehis Heinsaar, Kalle Kurg, Leelo Tungal ja Andrus Kasemaa. Auhinna pälvib üks silmapaistev eelmisel kalendriaastal esmatrükis ilmunud luuletus, mida kannab liivilik vaimsus.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: