Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arsise noorte kontsertansambel võitis Kreeka veebikonkursi

Arsise noorte kontsertansambel
Arsise noorte kontsertansambel Autor/allikas: Viljo Pettinen

Kreekas tegutsev mittetulunduslik ühing The Muse on konkursse, festivale ja kontserte korraldanud juba 2001. aastast, eesmärgiga tunnustada ja motiveerida noori, andekaid muusikuid. Arsise kellade ansamblile anti I koht ansamblite kategoorias. 

2014. aastal esitles ühing esmakordselt internetipõhist noorte muusikute konkurssi eMuse, kus võitjad selgitatakse välja videoetteastete põhjal. Konkurss on tänaseks kasvanud mastaapseks rahvusvaheliseks muusikasündmuseks, kuhu laekub igal aastal videosid solistidelt ja ansamblitelt üle maailma. Tänavu osales konkusil ligi 150 esinejat.

Arsise noorte ansamblid on välja kasvanud Arsise kellade koolist, kus õpitakse muusikat läbi käsikellade. Lisaks kellamängule on kooli programmis klaver, solfedžo ja muusikalugu valikainena. Igal kevadel võetakse kooli vastu uusi õpilasi, kes 4-aastase õppeprogrammi läbimisel saavad kellamänguga jätkata täiendõppes või konkureerida noorte kontsertansamblitesse.

Arsise noorte kontsertansamblite dirigendiks on Aivar Mäe.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: