Pärnu linnagaleriis näeb maalikunstniku Ivar Kaasiku isikunäitust suurematest ja väiksematest legendidest

Foto: ERR/kuvatõmmis

Pärnu linnagaleriis saab vaadata Saksamaal elava ja töötava maalikunstniku Ivar Kaasiku isikunäitust "Legend. Pärnu pommitamine". Näitusel on väljas kunstniku viimase nelja aasta jooksul valminud teosed, mis tutvustavad kunstniku nägemust iseendast, tema seostest traditsioonide ja tänapäevaga.

Ivar Kaasik elab ja töötab peamiselt Berliinis. Nii Saksamaal kui mujal Euroopas näituseid korraldav kunstnik jõudis näitusega taas Eestisse, seekord Pärnu linnagaleriisse. "Legend. Pärnu pommitamine" räägib lugusid suurtest ja väiksematest legendidest.

"Mitte ainult Pärnu legendidest, vaid ka maailmakuulsatest legendidest, kes on meie hulgast lahkunud. Eesti legendidest, keda on näha siin tsitaatidena seintel," ütles "Aktuaalsele kaamerale" kunstnik Ivar Kaasik ise.

Kaasik on õppinud arhitektuuri ja metallehistööd, kuid tegeleb peamiselt maalikunstnikuna. Kuressaares sündinud mees satub Eestisse põhiliselt suviti. Pärnuga seobki teda enda sõnul suvi ja rand. Teda köidavad ka Pärnu kummitused ja legendid suvepealinna kohta. Näiteks legend Pärnu pommitamisest 1944. aastal.

"See ongi üks legendidest, kus siis tegelikult ei ole teada, kas see vanalinn oli nõukogude vägede või Briti vägede purustatud. Siin on legendid sellistest kunstnikest, nagu Ando Keskküla. Siin on legendid mitmest välismaa kunstnikust. Siin on legend Pärnu jõest ja tema veest," rääkis Kaasik.

Omal kohal on ka legendid merest ja naistest. Ivar Kaasik usub, et tema näitusel on avastamisrõõmu mitmesuguste huvidega kunstipublikul. "Legend. Pärnu pommitamine" on Pärnu raekojas avatud kuni 26. maini.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: