Kammerkoor Head Ööd, Vend tähistab 10. sünnipäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kammerkoor
Kammerkoor "Head Ööd, Vend" ja dirigent Pärt Uusberg Autor/allikas: Klassikaraadio

Sel nädalal tähistab Kammerkoor Head Ööd, Vend oma 10. sünnipäeva juubelikontsertidega Tallinnas, Tartus ja Raplas. Kontsertidel kõlavad Arvo Pärdi meistriteos "Te Deum" (Tartus ja Tallinnas), Pärt Uusbergi uudisteos "Missa Tagore" (Tallinnas ja Raplas) ning vaimulikud rahvaviisid.

Kümme aastat on möödunud ajast, mil Pärt Uusberg kutsus oma venna palvel üheks teatrietenduseks kokku oma laulvad sõbrad, millest kujunes välja kammerkoor Head Ööd, Vend. Koori dirigendi jaoks on tulevased juubelikontserdid väga mitmes mõttes märgilise tähendusega ning igal kontserdil on ka pisut erinev kava.

"Ühest küljest on need kontserdid käesolevat hooaega kokkuvõtvad ning tähistavad kammerkoori 10. sünnipäeva. Teisalt on Tallinna kontsert ka minu EMTA kooridirigeerimise magistrieksam-kontsert," sõnas Uusberg.

Ettevalmistus kontsertideks on olnud põhjalik ning Uusbergil kuulub selle juurde ka töö heliloojana. "Omalt poolt kirjutasin koorile juubeliks ulatuslikuma teose "Missa Tagore", milles põimisin ladinakeelsed missa tekstid Rabindranath Tagore luuletusega "On the seashore" ("Mererannal"). Kirjutasin seda teost hooaja algul septembris ning nüüd lõpetame hooaja selle teose esiettekandega," rääkis ta.

Suur töö on tehtud ka Arvo Pärdi "Te Deumi" ettevalmistamisega. "Taolise suurvormi ettevalmistamine on olnud väljakutse nii mulle dirigendina kui ka koorile – mõlemale on see mõjunud igal juhul arendavalt. Võimalus on olnud harjutada seda teost ka EMTAs kooridirigeerimise eriala tunnis Tõnu Kaljuste juhendamisel."

Uusbergi sõnul on Head Ööd, Vend olnud tema jaoks justkui laboratoorium helilooja, koorijuhi ja inimesena. "HÖV on mind väga mitmes mõttes küpsetanud ning kümme aastat regulaarse koorijuhina on pakkunud mu ellu väga palju erinevaid reaalseid situatsioone, mis käivad koos koori juhtimisega. Tunnen, et olen saanud väga palju targemaks ja kogenumaks sel alal."

Uuel hooajal kammerkoor regulaarse koorina ei jätka, kuid ei ole välistatud koori kontserttegevuse jätkumine projektikoorina.

Juubelikontserdid toimuvad 22. mail kell 19:00 Tartu Pauluse kirikus; 24. mail kell 20:00 Tallinna Niguliste kirikus ning 26. mail kell 18:00 Rapla kirikus.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: