Galerii: rahvusraamatukokku jõudis rändnäitus Pühast Isast paavst Franciscusest

{{1528101720000 | amCalendar}}

4. juunil avati rahvusraamatukogu väikses fuajeegaleriis rändnäitus "Püha Isa paavst Franciscus" ning esitletakse Püha Isa raamatut "Laudato si", mille andis välja kirjastus Gallus.

Rändnäitus annab ülevaate Püha Isa paavst Franciscuse elust kuni paavstiks valimiseni ja tema peamistest sõnumitest. Samuti meenutab näitus paavst Johannes Paulus II Tallinna külastust 25 aastat tagasi, mis kestis küll vaid mõne tunni, aga on jätnud sügava jälje meie mällu ja südamesse. Näitus kutsub külastajat paremini tundma õppima kaht erakordset isikut ning on inspiratsiooni allikaks väärtustele, mida nad edendavad – halastusele, integreeritud ökoloogiale ja rõõmule.

Näituse kaksteist infostendi kajastavad tekstide ja fotode kaudu paavsti elu tähtsamaid sündmusi. Vatikani värve meenutava graafilise kujundusega näitus koosneb kolmest peatükist: kirikupea elu, tema sõnum ja Johannes Paulus II visiit. Viimane stend on pühendatud paavst Franciscuse kirjutistele ja 2018. aasta septembris toimuva visiidi programmile.

Paavsti elu tähtsamatest sündmustest on kajastatud Bergogliote pere immigreerumist Argentiinasse, Jorge Bergoglio preestrikutsumust, armastust jalgpalli ja tango vastu, samuti tema isiksuse tähtsust, valimist paavstiks ja teostatud muutusi kirikus, nagu kutse "väljuda mugavustsoonist" ja olla avatud kõigile, eriti kõige nõrgematele. Paavsti tsitaadid, mis hõlmavad tähtsamaid teemasid tema läkitustest, näitavad, et ta väljendub väga lihtsas, kõigile mõistetavas keeles. Tema vastused laste küsimustele lasevad tajuda väga sügavat mõtteviisi ja suurt armastust laste vastu. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: