Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kukruse suveteatris tuuakse lavale "Ristumine peateega"

Foto: Rene Kundla/ERR

20 aastat tagasi esimest korda lavastatud Jaan Tätte näidend "Ristumine peateega" tuuakse sel suvel pealtvaatajate ette Ida-Virumaal Kukruse suveteatris. Kultusnäidendit mängitakse endises kivitöökojas.

Esietenduseni jääb veidi rohkem kui kuu aega ning praegu pole lavastuspaigas ei lava ega pealtvaatajate istekohti ning fuajees pesitsevad pääsulinnud. Kui lavastaja Allan Kress otsis näidendi sisule sobivat kohta, peatus ta pilk Kukruse polaarmõisas just endise kivitöökoja hoonel. Peaosalist mängivale Margus Pranglile kohavalik meeldib. "See on täiesti ideaalne teatriruum akustika poolest, see pakub kahe korrusega eri mänguvõimalusi ning publikut mahub parasjagu sisse," sõnas Prangel.

Lavastaja Allan Kressi sõnul mängis koht rolli ka näitlejate valikul. "Me mängime ikkagi sellises ehedas olukorras, publikule võrdlemisi lähedal. Ruum on väike, 120-130 inimest mahub saali. Kõik on kammerlik. Ma ei tahtnud mingeid valevuntse ega muud sellist, pigem peab näitleja tüpaaž olema üpris täpne," lausus lavastaja.

Lisaks suurte kogemustega Margus Pranglile ja Tiit Altele teevad lavastuses kaasa juunikuus lavakunstikooli lõpetavad Jane Napp ja Nils Mattias Steinberg. Nende esimeseks töökohaks saab sügisel Pärnu teater Endla, kus teatavasti "Ristumine peateega" esimest korda 1998. aastal lavale toodi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: