Ugala pöördlava läks remonti

Poolteist aastat tagasi renoveeritud Ugala teatrimajas algas pöördlava garantiiremont.

Lavaseadmed valmistanud ja paigaldanud Hollandi firma Trekwerk remondib liigset müra tekitava lava omal kulul. Lisaks tuleb tal tasuda 72 000 eurot põranda vahetuse eest. Sama firma pöördlavaga on olnud probleeme ka Vanemuise ja Endla teatril.

Ugala teatrimaja kapitaalremondi tellis aktsiaselts Riigi Kinnisvara. Lõuna piirkonna ehitusjuht Margus Türkson ütleb, et pöördlavaga seotud peamine mure ongi müra, mis kostus etenduste ajal ka saali. "Pöördlava tasapind oli ülejäänud põranda tasapinnast kõrgemal erinevates kohtades, seal võisid näitlejad komistada. Kui viidi rekvisiiti lavale, siis võis tekkida mingi kolin-mürin," rääkis Türkson "Aktuaalsele kaamerale".

Ugala teatrijuht Kristiina Alliksaar pole pöördlava vastuvõtuakti siiani allkirjastanud. Et suvekuudel saaks lava korda teha, pidi teater pisut muutma oma mängukava, kuid otsest rahalist kahju siiski kannatanud pole.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: