Klaasinäitus jutustab loo väikestest monumentalistidest

Legendaarse Viru hotelli restorani laevalgusti 8000 klaasmoodulist, mis 1990ndatel aastatel muutuste tuhinas prügimäele rändasid, suutsid kunstnikud päästa mõnisada. Garaažinurgas hoiustatud teosed on nüüd päevavalgele toodud ja jutustavad näitusesaalis loo väikestest monumentalistidest.

Kunstihoone galeriis avatud näitusel "Väikesed monumentalistid" saavad kokku erinevad ajastud, inimesed ja suhtlemisviisid. 1970ndate aastate üheks Eesti sisekujunduse enim tsiteeritud tööks oli klaasikunstnike Aet Andresma-Tamme ja Mare Soovik-Lobjaka suurejooneline kompositsioon "Pilv", mis ehtis Viru hotelli teise korruse restorani lage.

Uhkest pilvest on järele jäänud mõned kastitäied omal ajal Leningradi klaasitehases valmistatud detaile, mis on nüüd astunud dialoogi noorte kunstnike Silja Saarepuu ja Villu Plingi "Väikeste inimestega".

"Mina tunnen küll rõõmu ja noortel on lihtsalt huvitav. Sest ega põlvkonnad ei tea midagi Viru laest, absoluutselt. See on nendel võõras maa, vaatavad ja imestavad ja ongi kõik. Kui imestavad. Aga lootused on, et nad näevad selle asja ilu," rääkis Mare Soovik-Lobjakas "Aktuaalsele kaamerale".

Näituse läbiv teema on nihe. Formaadi ja ajanihked võimenduvad kolmemõõtmeliste objektide kõrval foto- ja videoteostel. Näitus "Väikesed monumentalistid" Tallinna kunstihoone galeriis kestab 26. augustini.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: