Tartu Kunstimajas avatakse Maret Olveti graafikanäitus ({{commentsTotal}})

Fragment Maret Olveti ühest graafikateosest.
Fragment Maret Olveti ühest graafikateosest.

Teisipäeval, 3. juulil kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja väikeses saalis Maret Olveti graafikaseeriast "Eesti asi" koosnev isikunäitus.

Eesti vabariigi 100. aasta juubelile pühendatud kõrgtrükis sari "Eesti asi" opereerib rahvuslipu värvide ja lihtsate geomeetriliste kujunditega. Alates sajandi vahetusest on Olvet liikunud üle abstraktsionismi. Kaldumata kordagi puhtasse kontseptualismi või absurdi, sisaldub praeguses seerias aga selgelt tunnetatav mängulisus, mis muudab tähtpäeva rõõmupeoks.

"Mind huvitavad ühiskonna võnked ja pulsseerimine. Näen praeguses ühiskonnas teatud tasakaalutust. Samas soovin anda sõnumi, et abstraktne kunst pole aegunud, vaid võtab aina uusi vorme," on Olvet varasemalt lisanud.

Maret Olvet (snd 1930) on lõpetanud 1955. aastal ERKI graafika erialal, töötanud nii vabagraafiku kujunduskunstnikuna. Alates 1957. aastast on ta osalenud näitustel Eestis, endises Nõukogude Liidus ja välismaal. Viimane isikunäitus Tartu Kunstimajas toimus 2002. aastal.

Näitus on avatud 29. juulini.

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: