Viimast nädalat on avatud Tiina Tammetalu näitus identiteedimärkidest ({{commentsTotal}})

Tiina Tammetalu
Tiina Tammetalu Autor/allikas: Eesti Kontsert

Viinistu Kunstimuuseumi Tünnigaleriis on 2.– 30. juulini väljas Tiina Tammetalu näitus pealkirjaga "Armastusega Eestist. Identiteedimärke". Tegemist on Eesti Laulupeo teemaliste suureformaadiliste maalide väljapanekuga.

Esitusele tulevad Tammetalu õlimaalid seeriast "Eesti. Laulupidu" ja grupp monumentaalseid akrüülkrokiisid. Ekspositsioon on lavastatud Viinistu Muuseumi Tünnigaleriisse ruumi erilist ja kordumatut atmosfääri ja arhitektuuri arvestades.

Tammetalu on oma suured laulupeomaalid – mis on mõeldud mõjuma kui eesti rahvakunstivaibad - selleks näituseks spetsiaalselt duubeldanud, et tuua ruumi võimsalt mõjuv sümmeetria, mis võimendab korduste etnilist rütmi ja loob mõjusa templimiljöö. Täpselt väljatimmitud misanstseen toob meie ette ka jõulise krokiigrupi "Mina, Suur-Eesti naisšovinist", mida kunstnik lahkelt tutvustab kui omaenda autoportreed ja poliitilist manifesti.

Kui Eesti Laulupeost ja selle värvidest rääkides on Tammetalu tõepoolest tõsine, et mitte öelda harras, siis ennast kui naisšovinisti tutvustades jääb tõlgendusruumi väheseks. Kindlasti aga on Tammetalul tõsi taga Suur-Eesti mõistega, millest omal ajal olla mõelnud Jaan Tõnisson ja millest räägib Tammetalu arvates ka Valdur Mikita.

Tammetalu on oma töödesse üritanud tõlkida nii mõndagi pahklikku ja ürgset, mis kaasaja klantsivast koorest ikka jälle läbi tungib, kuid lisaks toob ta publikuni ka ühe versiooni kaasaegse eesti naise minapildist.

Tiina Tammetalu on Eesti maalikunstnik, Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Kunstniku stuudio asub Kunstihoones Vabaduse väljakul. Tammetalu on saanud klassikalise 6-aastase õppega kõrgema maalihariduse ERKI-st ja täiendanud end hiljem kaasaegse kunsti vallas Eesti Kunstiakadeemia Interdistsiplinaarse kunsti MA-õppes. Loometöö kõrval andnud koosseisuvälise õppejõuna EKA-s maalikompositsioonitunde rohkem kui 15 aasta jooksul. Loojana liigub Tammetalu vabalt eri ainevaldade, meediumite ja väljendusvahendite vahel.

Toimetaja: Daniel TammHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: