Galerii: täna esietendub värskeõhulavastus "Toomas Nipernaadi"

Pärnumaal, idüllilise tiigi kaldal algavad romantilised suveõhtud, sest talust tallu ja südamest südamesse hakkab kulgema Toomas Nipernaadi tee läbi kauni Eestimaa, kuni meri külmub ja rammusad põllud saavad lumega kaetud. Kokku sammutakse koos Nipernaadiga 12 etendust Linnamehe puhkekeskuses, kuhu mahub ühel õhtul 300 vaatajat.

"Emotsioon, mida on maailmast vajaka – see on armastus," märkis lavastaja Peep Maasik. "Gailiti tegelased aga lausa pulbitsevad armastusest. Nad janunevad selle järele," lisas ta ning loodab publikus tekitada kõneainet kui ka äratundmisrõõmu.

Maasikule on see lavastus kolmas diplomilavastus TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. Vaieldamatult ühele tähtsamale romaanile eesti kultuuriloos on dramatiseeringu loonud Ott Kilusk, muusika on teinud Jaan Sööt ning instseneeringu kunstnik on Jaanus Laagriküll. 

Lavastuse toob välja MTÜ Temufi. "Meid innustab ideede elluviimisel isetegemise rõõm, millega võib küll kaasneda kohatine peavalu, kuid püüdleme alati eduka eesmärgi poole," ütles lavatuse produtsent Silver Kaljula

Lavastuse nimiosa mängib Pääru Oja (Eesti Draamateater). Teistes osades näeme näitlejaid erinevatest teatritest üle Eesti: Ursula Ratasepp (Tallinna Linnateater), Karolin Jürise (TÜVKA 12. lend), Kärt Tammjärv (Vanemuine), Kaili Viidas (Endla), Jaune Kimmel (Rakvere Teater), Maarja Tammemägi (TÜVKA 12. lend), Jüri Vlassov, Tanel Ting (Kuressaare Linnateater), Silver Kaljula (Must Kast), Andri Arula, Jan-Erik Sarv, Martin Aulis, Tiina Laugus

Lavastuse kohta saab lisa lugeda Temufi veebist.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: