Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Evald Okase Muuseumis näeb näitust Järvede kunstnikeperest ja Anne Metsise näitust veenustest ja rannabeibedest

Anne Metsise isiknäituse
Anne Metsise isiknäituse "Veenused & Beach Babed" plakat.

Laupäeval, 18. augustil kell 16.00 avatakse Evald Okase Muuseumis Haapsalus kaks näitust – "Elo, Eduard ja Martin Järv" sarjast "Kunstnike perekonnad" ja Anne Metsise isiknäitus "Veenused & Beach Babed" .

Näitus jätkab Evald Okase Muuseumi sarja "Кunstnike perekonnad", mis kajastab huvitavalt kunsti ja kunstitegemise võimaluste muutumist ühte perekonda kuuluvate kunstnike näitel.

Elo Järv (1939) on tuntud nahakunstnik, nahkehistöö, eriti aga nahkskulptuuri originaalne viljeleja, kes viimatimainitud alal on üks ehedamaid fantaste-sürrealiste eesti kunstis. Tema looming pälvis 2012. aasta Kristjan Raua aastapreemia. Ta õppis aastail 1957–58 Tartu Kunstikoolis ja 1958–64 ERKI-is (Praeguses Eesti Kunstiakadeemias.

Tema isa Eduard Järv (1899–1941) õppis 1912–17 Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi koolis ja enne opteerumist 1921. aastal ka reorganiseeritud Kunstide Akadeemias. Ta oli väljapaistev puugravöör, kes illustreeris 1920.–30. aastatel omapärases stiliseerivas laadis terve rea ajaloolisi teoseid (E. Kippeli "Мeelis" N. Pätsi "Storkatter" jt.) ning tegi ka joonistusi "Кalevipojale". Ta on viljelenud ka graafilist disaini.

Elo Järve vanaisa Martin Järv (1853–1919) oli üks paljudest 19. sajandi teisel poolel Peterburi asunud eestlastest. Ta lõpetas 1891. aastal Kunstide Edendamise Seltsi kooli hõbemedaliga akvarelli alal ning temalt on säilinud väheldasi hoolikas-detailses laadis akvarell- ja guaššmaale Peterburi agulivaadetega, aga ka talumaastikega Peterburi kubermangust, kus elas samuti rohkesti eestlasi. Kunstiga tegeles ta töö kõrvalt galvanotehnikuna Siemensi ja Halske tehases. Näitusel on töid ka muuseumidest.

Näituse kuraator on Mai Levin ja näitust saab külastada kuni 9. septembrini.

Anne Metsis isiknäitus "Veenused & Beach Babed" koosneb moejoonistuste installatsioonist, mis toob välja autori vaated naiseks olemisele ja naiselikkusele, mis on teda saatnud oma erialal moekunstnikuna ja laiemas plaanis kogu elu jooksul. Näitust saab külastada kuni 9. septembrini.

Muuseumi suvine kunstiprogramm kestab 9. septembrini. Sel perioodil toob muuseum Haapsalu kultuuriellu Evald Okase loomingu kõrval mitmeid põnevaid näituseid ning pakub kunstikursustel osalemise võimalust lastele ja täiskasvanutele.

Evald Okase Muuseum Haapsalus jääb avatuks 9. septembrini T–P kell 12–18.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: