Evald Okase muuseumis avatakse kaks uut näitust: üks keskendub pruutkleitidele, teine ehetele

Urve Küttneri isikunäitus
Urve Küttneri isikunäitus "Mere vaik"

Haapsalus Evald Okase muuseumis avatakse 20. juulil kaks uut näitust: Aldo Järvsoo ja Tanel Veenre pruutkleitide näitus "Valged daamid" ja ehtekunstnik Urve Küttneri näitus "Mere vaik".

Moelooja Aldo Järvsoo ja ehtekunstnik Tanel Veenre toovad muuseumi galeriisse interpretatsioonid pulmade, puhtuse ja valguse teemadel. "Valged daamid" korraldaja on Mara Ljutjuk.

Ehtekunstnik Urve Küttneri isikunäitus "Mere vaik" on inspireeritud merevaigu ülistamisesest Lennart Mere ühes peateoses, "Hõbevalges". Sümboolseks sünnipäevakingiks kavandas Küttner 9 merevaigust ja hõbedast lilleoksa instalatsioonina "Lilled Lennart Merele". Lisaks eksponeerib kunstnik uusi ehteid ja objekte merevaigust kui talismane meie ökoloogilisest minevikust. Näituse "Mere vaik" kuraator on Harry Liivrand.

Muuseumi suvine kunstiprogramm kestab 9. septembrini. Sel perioodil toob muuseum Haapsalu kultuuriellu Evald Okase loomingu kõrval mitmeid näituseid ning pakub kunstikursustel osalemise võimalust. Nii "Valged daamud" kui ka "Mere vaik" jäävad avatuks 11. augustini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: