Suri Aretha Franklin

Soulikuningannaks tituleeritud Aretha Franklin suri 76-aastasena oma kodus Detroitis, teatas tema esindaja neljapäeval. Franklini perekond kinnitas, et tegemist oli neuroendokriinset tüüpi pankreasevähiga.

"Ühel meie elu kõige tumedamal ajal on raske leida sobivaid sõnu oma südamevalu väljendamiseks. Oleme kaotanud oma pere Suure Ema ja tugisamba. Armastus, mida ta oma laste, lastelaste ja sugulaste vastu tundis, oli piiritu," seisab perekonna avalduses.

"Meid puudutas sügavalt see uskumatult suur armastus ja toetus, mida saime lähedastelt sõpradelt, toetajatelt ja austajatelt üle maailma. Täname teid kaastunde ja palvete eest. Sellega tajusime armastust, mida te Aretha vastu tunnete ja meile annab südamerahu teadmine, et tema pärand elab edasi. Palume teil leinamiseks sellel raskel ajal austada meie privaatsust."

Esmaspäeval avaldas Aretha Franklinile lähedal seisev inimene, et soulistaar on väga haige. Allikas palus anonüümsust, sest tal keelati Franklini seisundist avalikult rääkida.

Franklin pidi algsete plaanide kohaselt tähistama oma 76. sünnipäeva märtsis kontsertidega Newarkis, New Jerseys ja New Orleansis. Möödunud aastal teatas Franklin plaanist minna pensionile, öeldes, et esineb veel mõnel valitud kontserdil. Franklinit nähti viimati laval möödunud aasta novembris Elton Johni korraldatud AIDS-i vastu võitlemise organisatsiooni üritusel. Franklin esitas seal lood "I Say a Little Prayer" ja "Freeway."

Oma särava karjääri jooksul on laulja pälvinud 18 Grammy auhinda ning on müünud üle 75 miljoni albumi.

Ajakiri Rolling Stone on Franklini nimetanud läbi aegade saja parima artisti ja läbi aegade saja parima laulja hulka. 1987. aastal sai temast esimene Rock'n'rolli Kuulsuste Halli vastu võetud naine.

Franklini tervis sattus meedia huviorbiiti juba 2010. aastal, kui ta tühistas operatsiooni tõttu kontserdid. Franklin eitas tollal, et tegemist oli pankreasevähiga, nagu meedias arutati. 2013. aastal pidi Franklin taas mitmed kontserdid tühistama, kuid alustas uut kontserdituuri 2014. aastal.

Viimastel aastatel oli Franklin teinud koostööd André 3000-ga, kaverdanud Adele'i ja tõi oma loo "(You Make Me Feel Like) A Natural Woman" esitamisega 2015. aastal pisara silma tollasele USA presidendile Barack Obamale.

Franklin olevat oma surma eel töötanud oma viimase albumi kallal, mille on osaliselt produtseerinud Stevie Wonder.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: AP, Pitchfork

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: