Ilmus eestikeelne inglise luule antoloogia ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kirjastuselt EKSA ilmus äsja üle 400 lehekülje paksune inglise luule antoloogia Geoffrey Chaucerist (1343–1400) Geoffrey Hillini (1932–2016). "Väikses inglise luule antoloogias" on esindatud ligi 60 autorit ja üle kahesaja luuletuse.

Kõik need on tõlkinud Märt Väljataga, kellelt pärinevad ka märkused ja saatesõna "Inglise luule vaim". Luuletuste hulgas leidub sonette, laule, oode, hümne, eleegiaid, ballaade, satiire ja muid žanre kuuest sajandist. Luuletuste teemadeks on Jumal, kohtupäev, pahed ja voorused, lapsepõlv ja vanadus, loodus, hinge teekond, kuulsus, üksildus, ühiskond, poliitika, kunst, luule ning ikka ja jälle armastus ja surm.

Kõrvuti lühemate paladega leidub siin ka lüürilisi suurteoseid, nagu John Miltoni "Lycidas", Thomas Gray "Kalmistueleegia", P. B. Shelley "Mont Blanc", W. H. Audeni "Lubjakivi kiituseks" jt. Raamatule annab terviklikkuse tõsiasi, et erinevalt senistest tõlkijaantoloogiatest püüdleb see esindusliku läbilõikelisuse poole ning erinevalt mõne rahva või perioodi senistest antoloogiatest on tegu ühe tõlkija tööga.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: