Fred Kotkas näitab Eesti pidu

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
"Eesti pidu" Autor/allikas: Fred Kotkas

31. augustil avatakse Tartu Kunstimaja suures saalis Fred Kotkase isikunäitus "Eesti pidu", mis kuulub EV100 kunstiprogrammi.

Kotkase maalinäitus pakub ülevaadet Eestis tähistatavatest pidupäevadest ja neid tähistavatest inimestest. Vaadeldakse erinevaid sündmuseid ning neil osalevat värvikirevat seltskonda, millest moodustub ühiskondlik läbilõige. Samas tõstetakse esile ka tõsiseid murekohti, kuigi kunstnik jääb nende kajastamisel lõpuni neutraalseks.

Kotkas lisab: "Ainestikule on lähenetud mitme nurga alt, näidates nii seda, milline on erinevatesse kihtidesse ja gruppidesse kuuluvate inimeste ettekujutus ühest õigest peost, kui ka seda, milliseks üks pidu kujuneda võib, kui asjaosaliste arvamused kipuvad lahku minema. Lisaks tähistamisele on kujutatud ka ettevalmistused, toibumised ning tunded, mis valitsevad siis, kui ei saagi pidutseda."

Fred Kotkas (sündinud 1986) on maalikunstnik ja illustraator, kes elab ja töötab hetkel Hiiumaal. Ta lõpetas 2012. aastal Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide osakonna ning tema teosed kajastavad igapäevaelu nähtusi absurdses ja tragikoomilises võtmes. Kotkase varasemad isikunäitused on toimunud Temnikova & Kasela galeriis (2013) ja Hobusepea galeriis (2012).

Näitus on avatud 23. septembrini ning rändab siis edasi Pärnusse, Viljandisse ja Tallinnasse.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: